Proslulá milánská opera La Scala se opět otevře, zazní čtyři koncerty

Milánská opera La Scala se v červenci po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře. Příští měsíc v prostorách tohoto slavného operního domu zazní čtyři koncerty, píše agentura AP. Milán je metropolí Lombardie, která si z celé Itálie za dobu šíření infekce vytrpěla nejvíce. Celkem se v tomto severoitalském regionu nakazilo přes 93.500 lidí, více než 16.600 z nich zemřelo.

Koncerty se budou konat pro publikum počtem nepřesahující 600 diváků, což je třetina obvyklé kapacity divadla. Po letní přestávce v srpnu začne La Scala znovu hrát v září. "Myslím, že nastal čas, aby se milovníci hudby vrátili k poslechu živého přednesu, i když prostředky jsou omezené," sdělil AP intendant La Scaly Dominique Meyer.

Na koncertech konaných 6., 8., 13. a 15. července diváci uslyší árie, instrumentální skladby a další díla. Na večeru 13. července se představí čerství absolventi akademie La Scaly a na posledním koncertu vystoupí členové filharmonického orchestru, kteří o víkendu hráli v milánských venkovních prostorách. Zatím ale není jasné, kdy La Scala začne opět s představeními oper v plném rozsahu, protože shromáždění velkého počtu účinkujících na jevišti by bylo v rozporu se současnými italskými protikoronavirovými opatřeními.

V červenci budou muset mít diváci při vstupu do divadla a také při odchodu nasazené roušky, ochranu obličeje si však budou moci sundat, až se usadí na svá místa. Vedení divadla předpokládá, že většina lidí přijde ve dvou a podle toho budou uspořádána sedadla v sále, mezi nimiž budou rozestupy. Během koncertů také nebude přestávka a bufet bude uzavřen, aby se předešlo frontám. Cena lístků se pohybuje mezi 24 a 28 eury (640-750 korun). Vedení La Scaly navíc plánuje uskutečnit přímé přenosy koncertů, i když podrobnosti zatím nejsou jasné.

Po srpnové přestávce uspořádá La Scala v září Verdiho koncert Requiem, kterým chce uctít památku obětí nemoci covid-19, po něm bude následovat Beethovenova 9. symfonie.

Související

Více souvisejících

divadlo La Scala Milán Divadla kultura Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 7 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Počasí v únoru bylo nejteplejší za 60 let. Překonalo i březnové teploty

Česko má za sebou nejteplejší únor od roku 1961. Byl dokonce teplejší než většina březnů. Průměrná teplota dosáhla 5,7 stupně, uvedl v tiskové zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy