Zemřela známá brněnská divadelní herečka Jana Gazdíková, bylo jí 79 let

Ve věku 79 let zemřela v pondělí Jana Gazdíková, dlouholetá členka souboru brněnského městského divadla. Objevila se však nejen v divadelních inscenacích, ale také ve filmech či televizních projektech.

O úmrtí informovalo Městské divadlo Brno. Poslední rozloučení se uskuteční na jeho Činoherní scéně v úterý 11. října od 11 hodin. 

Gazdíková, rodačka z Otrokovic, vystudovala herectví na brněnské Janáčkově akademii. Do angažmá se v Brně dostala v roce 1967 po dvou sezónách ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. V Městském divadle pak ztvárnila na sto různých postav. 

Známá divadelní herečka se objevila i před filmovou kamerou. Zahrála si epizodní roli v kriminálce Jeden z nich je vrah, hrála také v několika dětských filmech či inscenacích a seriálech natočených brněnským televizním studiem. 

V herecké tradici pokračují obě děti Jany Gazdíkové – Petr a Johana – oba výrazní představitelé současného brněnského divadla. 

Jana Gazdíková úmrtí Městské divadlo Brno (MdB)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 48 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy