Zpěvačka Taylor Swiftová získala při nedělním udělování cen MTV Europe Music Awards (EMA) čtyři ocenění. Cenu dostala v kategorii nejlepší umělec, nejlepší pop, nejlepší hudební videoklip a nejlepší dlouhý videoklip, kde uspěla s desetiminutovou verzí videa k hitu All Too Well. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Dvě ceny, za nejlepší píseň a nejlepší hip-hop, si odnesla zpěvačka Nicki Minaj. Rovněž dvě ceny putovaly do rukou francouzského DJ a producenta Davida Guetty.
Předávání cen se letos uskutečnilo v německém městě Düsseldorf a objevila se na něm i ukrajinská skupina Kalush Orchestra, která v tomto roce vyhrála hudební soutěž Eurovize. V aréně zářící ukrajinskými národními barvami, modrou a žlutou, vystoupila s písní Stefania.
"Je pro nás důležité být hlasem Ukrajiny, vystupovat po celém světě a mluvit o Ukrajině, o válce a naší kultuře, o kultuře, která bojuje proti válce," prohlásil frontman kapely Oleh Psjuk.
Kapela Muse, která získala cenu za nejlepší rock, uvedla, že své vítězství věnuje lidu Ukrajiny a Íránu.
Hostitelské město Düsseldorf je domovem průkopnické německé elektronické kapely Kraftwerk, která ovlivnila generace popových hudebníků písněmi jako Autobahn, připomněla agentura Reuters. Moderátory večera byli novomanželé Taika Waititi, novozélandský režisér, a zpěvačka Rita Ora, která v průběhu večera vystřídala řadu různých outfitů. Sama také získala cenu za nejlepší vzhled.
Nominace na ceny MTV Europe Music Awards vedla Američanka Swiftová společně s britským zpěvákem Harrym Stylesem, kteří si mohli dělat naděje na vítězství v sedmi kategoriích. Swiftová nakonec získala čtyři ceny a Styles jednu - za nejlepší živé vystoupení.
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
včera
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
včera
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
včera
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
včera
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
včera
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
Hlavní hygienička České republiky Barbory Macková varovala před konzumací vybraných šarží několika značek kojenecké výživy, které byly staženy z trhu kvůli riziku kontaminace toxinem cereulid. Podle dostupných informací byly do Česka od poloviny prosince dovážena balení těchto produktů z Francie, Německa, Nizozemska, Švýcarska a Irska. Problém se týká výrobků značek Nutrilon, Babybio, Bebelo, Beba, Aptamil či Alfamino.
Zdroj: Libor Novák