Moderní lovestory, jak je nazýván v podtitulku nový český film Pohádkář, budou moci diváci vidět ve slavnostní premiéře už 5. listopadu. EuroZprávy měly příležitost vyslechnout několik zajímavostí, týkajících se prací na tomto snímku.
Všichni tři představitelé hlavních rolí Pohádkáře, natočeného podle knihy Barbory Nesvadbové a disponujícího rozpočtem lehce přes 21 milionů, se paradoxně v celém filmu před kamerou nikdy nesetkají, tak to předpisuje scénář Marka Epsteina. Platí to pro topmodelku Evu Herzigovou a Aňu Geislerovou. S oběma se však setkal v roli Máry/Kamila Jiří Macháček a samozřejmě jedna z všetečných otázek se týkala důvěrných scén. „Snažil jsem se dělat svou práci podle pokynů režiséra a zvládnout to tak, aby byl spokojen, ostatně to mám ve smlouvě, takže jsem udělal vše tak, abych za to pak dostal peníze. Kromě toho to byl samozřejmě úžasný zážitek," s lehkou nadsázkou odpověděl Macháček. S Evou Herzigovou se na rozdíl od Ani Geislerové vůbec neznal, před natáčením si zatelefonovali, pak následovaly tři čtyři zkoušky a čtení scénáře, při němž přemýšleli nad případnými drobnými úpravami. Režisér Vladimír Michálek však upřesnil, že „na place" se prakticky vůbec neimprovizovalo: „Pátrám v paměti, ale myslím, že generálně se nic neměnilo, scénář byl sám o sobě dost složitý, takže bylo třeba mít všechno přesně udělané dopředu. Měnily se drobnosti, ale na improvizace nedocházelo. Projevil i spokojenost s výkonem „neherečky" Herzigové, která sama přiznala, že nejvíc inspirace pro svůj výkon získávala sledováním scén svých kolegů, nejčastěji Jiřího a Ani.
Eva Herzigová společně s Marianou Kroftovou při rozhovoru s režisérem MichálkemAňa Geislerová odtajnila jednu scénu, v níž má spolknout syrové vejce. „Nebylo to nic příjemného a pokud se pamatuji, tak jsem ho nakonec vždycky vyplivla. Přesně podle pokynů pana režiséra," dodala s úsměvem. Anna Linhartová, představitelka dcery hlavního filmového hrdiny, zase odhalila původ růžové barvy vlasů. „Měla jsem ji před natáčením a nějak jsme se domluvili, že to nevadí, ale jak vlasy postupně odrůstaly, tak se musela růžová dodávat uměle," vysvětlila Anna. Macháček pohotově dodal, že pak herečce říkali Cukrová vata, což se líbilo natolik, že tento termín byl použit i ve filmu.Padla i otázka na nutnost zhubnutí hlavního přestavitele. Macháček popřel, že by to bylo patnáct kilogramů, jak je někde uváděno, ale připustil, že musel hodně cvičit. Vysvětlil také, proč jeho Mára/Kamil hrál na ukulele: „Původně to měla být kytara, ale pak jsme došli k názoru, že by bylo fajn zkusit ukulele. Díky tomu jsem se seznámil s Xavierem Baumaxou a ten nás překvapil unikátním laděním tohoto nástroje." Mimochodem Macháčkova skupina s tímto hráčem spolupracuje.Barbora Nesvadbová přiznala, že film se od knihy poněkud oddálil. „Dostala jsem několik verzí scénáře, do nichž jsem nahlédla, některé se mi líbily víc, některé méně, ale ke konci toho filmu jsme se vrátili k hodně podobné emoci, která byla na počátku, Vím, že adaptace jakékoli knihy do filmu je primární záležitostí režiséra a pro autora je dobré, když mu může věřit a ví, že cítí jako on. Já jsem s výsledkem absolutně spokojená."
Jiří Macháček s Aňou Geislerovou v Praze nazpívali titulní písničku filmuUrčitou zajímavostí je stejnojmenná titulní skladba filmu, jejímž autorem je Roman Holý a textařem Jiří Macháček. Zpívají ji hlavní představitelé, ale v duchu natáčení se ani tady všichni nesešli – Macháček s Geislerovou nahráli základ v Praze a Herzigová dotočila svůj part v Londýně. „Mít píseň s Jirkou a Evou, to nešlo odmítnout, i přesto, že nejsem žádná zpěvačka. Chtěla jsem ve své kariéře mít zapsanou takovou písničku a kdo ví, třeba ještě s Romanem uděláme i album," uzavřela Aňa Geislerová.
Související
Aktivistka Greta Thunbergová mění svět. Je supermodelka, tvrdí česká kráska Herzigová
Československá verze módní bible je průkopnická. V prvním vydání se objevily i české topmodelky
Eva Herzigová , Jiří Macháček , film Pohádkář
Aktuálně se děje
před 41 minutami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 1 hodinou
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 2 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 3 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
včera
Oscar pro dokument Pan Nikdo proti Putinovi. Pomohli s ním i Češi
včera
Půjde národní tým do příští sezóny s novým trenérem? Rulík měl dostat nabídku trénovat Kladno
včera
Fico požaduje, aby EU zatlačila na Ukrajinu ohledně dodávek ropy
včera
Jedna z pražských dominant. Petřínská rozhledna slaví 135 let
včera
Tři rány pro reprezentaci krátce za sebou. Před baráží jsou zranění Šulc, Vitík i Schick
včera
Feri opět stanul před soudem. Zaskočil ho nečekaným požadavkem
včera
Výdaje na obranu jsou podle Pavla nedostatečné, rozpočet ale vetovat nebude, tvrdí Schillerová
včera
Británie se nenechá zatáhnout do války, vzkázal Trumpovi Starmer. Pomoci odmítla Austrálie i Japonsko
včera
Německo velmi tvrdě odmítlo Trumpa
včera
Vláda zakázala prodej HHC, řešila novelu cizineckého zákona
včera
Ceny ropy po víkendovém útoku na ostrov Charg letí opět strmě vzhůru
včera
Trump vyzval Čínu, aby mu pomohla s odblokováním Hormuzského průlivu. Jinak za Si Tin-pchingem nepojede
Prezident Donald Trump dva týdny před plánovanou cestou do Pekingu přitvrdil v diplomatické hře a stanovil si novou podmínku: Čína musí pomoci s odblokováním Hormuzského průlivu. Podle analýzy CNN je však nepravděpodobné, že by na tuto hru Peking přistoupil. Trump dokonce pohrozil, že pokud Čína neposkytne součinnost, mohl by svou návštěvu a summit s vůdcem Si Tin-pchingem odložit.
Zdroj: Libor Novák