Praha – Pomalu se blíží festival španělských filmů festival LA PELÍCULA. Tento rok ale bude jubilejní. Desátý ročník přinese nejen nejnovější španělské filmy, ale také vzdá poctu herci Antoniu Banderasovi.
Festival LA PALÍCULA patří aktuální španělské kinematografii, ale diváci se mohou těšit také na to nejzajímavější z latinskoamerické tvorby. Kompletní program zatím není zveřejněný, ale zahajovacím snímkem bude Arktida, dále uvidíte filmy Černé diamanty či Budapešťský anděl. Z latinskoamerických filmů uvidíte argentinské Divoké historiky, chilské Psí maso, venezuelské Příšerné vlasy nebo kubánský snímek Kde je Esther?.
Jedna ze sekcí přehlídky španělsky mluvených filmů LA PELÍCULA bude věnovaná čtyřiapadesátiletému herci Antoniu Banderasovi. Součástí festivalu tak bude Kdyby ti řekli, že jsem padl nebo Slast ze zabíjení, bláznivá komedie Jedna navíc, muzikálová komedie Faraonův dvůr či snímek Letní déšť, kde se představuje jako režisér.
„Představíme tohoto všestranného umělce především v jeho hereckých počátcích, které mohou být pro mnohé diváky překvapením. Uvidíme ho například jako skrývajícího se republikána nebo tančícího a zpívajícího mnicha. Španělská filmová akademie mu udělila cenu Čestný Goya a stal se tak nejmladším držitelem tohoto prestižního ocenění," uvádí dramaturg festivalu David Čeněk.
Na jubilejní ročník se můžete těšit třetí únorový týden. Pražské kino Světozor bude od 17. do 22. února 2015 patřit pražské části festivalu LA PELÍCULA. V brněnském kině Scala bude probíhat ve dnech 19. – 22. února, v ostravském Minikině 23. – 25. února a do královéhradeckého Bio Central se festival dostaví na dny 26. – 28. února 2015.
Festival pořádají Velvyslanectví Španělska, Institut Cervantes a kino Světozor.
Související
Festival La Película uvede oceněné filmy i posledního Almodóvara
Festival La Película , Antonio Banderas
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
před 2 hodinami
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
před 4 hodinami
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
před 5 hodinami
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
před 6 hodinami
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
včera
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
včera
Spojené státy devátou noc v řadě bombardovaly Írán
včera
Počasí tento týden: Objeví se déšť, studená rána i tropy
Aktualizováno včera
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
19. července 2026 22:02
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
V Evropské unii vstoupil v platnost zákaz likvidace neprodaného oblečení, obuvi a oděvních doplňků, což představuje nejnovější krok bloku ke snížení množství odpadu. Nové nařízení v rámci unijní směrnice o ekodesignu udržetelných výrobků se vztahuje na velké společnosti s více než 250 zaměstnanci a ročním čistým obratem přesahujícím 50 milionů eur.
Zdroj: Libor Novák