Joey z Přátel se stane novým moderátorem Top Gearu

Londýn – Představitel Joeyho z amerického sitcomu Přátelé Matt LeBlanc bude nově moderovat britský motoristický pořad Top Gear. Po boku herce Chrise Evanse se poprvé objeví letos v květnu.

Již 23. řada oblíbeného pořadu Top Gear bude spuštěna letos v květnu a přivítá hned dva známé hollywoodské herce – Matta LeBlanca a Chrise Evanse. Bývalý dlouholetý moderátor pořadu Jeremy Clarkson byl propuštěn před necelým rokem kvůli potyčce s producentem.

„Jsem blázen do aut a velký fanoušek Top Gearu, takže se cítím poctěn, že můžu být součástí nové kapitoly tohoto kultovního pořadu," vyjádřil se k novince Matt LeBlanc. Herec se už dříve v Top Gearu objevil, a to v části Reasonably Priced Car. Producenti pořadu slibují, že zakrátko prozradí i další nové členy týmu.

Související

Více souvisejících

Top Gear Matt LeBlanc (herec)

Aktuálně se děje

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Karel Havlíček

Nový systém podpory pro české firmy. Havlíček spustil CzechBusiness

České firmy mohou od srpna počítat s jednodušší, přehlednější a efektivnější podporou svého podnikání. Vzniká nová státní agentura CzechBusiness, která propojuje dosavadní kompetence agentur CzechTrade a CzechInvest. Firmám nabídne jednoho partnera pro rozvoj od inovací až po zahraniční expanzi, informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu. 

včera

včera

včera

včera

3. srpna 2026 22:02

3. srpna 2026 21:05

Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?

Na druhý srpnový den připadal Mezinárodní den suchého zipu. Toto spínadlo se bezpochyby řadí mezi přelomové vynálezy a dnes má všestranné využití: v odívání, průmyslu nebo třeba ve zdravotnictví. Jak suchý zip vznikl? Kdo a kdy ho vynalezl?

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy