Praha - Pohádka Řachanda od slovenské režisérky Marty Ferencové míří do českých kin. Ve filmu se poprvé setkávají otec a syn Polívkovi.
V celovečerním filmu hrají známí čeští herci, kteří vyprávějí příběh o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždy jen poctivě. Teprve zkušenost při setkání s lesními bytostmi v kouzelném lese jim přinese poznání, které od lidí nedokázali získat. Že tak, jak se člověk chová k ostatním, tak se chovají oni k němu.
Princeznu hraje Denisa Pfauserová (27), která se zatím objevovala především v televizních seriálech. Její dva kamarády hrají Aleš Bilík, který má zatím podobné zkušenosti, a Vladimír Polívka, který účinkuje také v divadle. Vládkyni lesa ztvárnila Vilma Cibulková a ve filmu se poprvé setkávají otec a syn Polívkové.
"Je to vtipně napsaná pohádka, i když moje postava je zrovna záporná. Ale jsem rád, že se tam s Vláďou o sebe alespoň tak ́otřeme ́, při filmové práci jsme se před kamerou ještě nepotkali," řekl Bolek Polívka, který hraje vyslance Theofila. Krále a královnu ztvárnil Jan Hrušínský a Martina Bezoušková, vojsku velí Petr Čtvrtníček a ponocným se stal Oldřich Kaiser.
Tvůrci filmu říkají, že Řachanda je příběh plný akce, napětí, humoru, kouzel i ponaučení a nechybí ani láska.
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
před 1 hodinou
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
před 2 hodinami
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
před 4 hodinami
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
před 5 hodinami
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
před 6 hodinami
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
před 8 hodinami
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
včera
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
včera
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
včera
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
včera
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
včera
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
Vstoupili jsme do posledního ryze červencového týdne, v jehož průběhu bude počasí pro mnoho lidí zklamáním. Na léto totiž nebude moc teplo. Už příští týden ale přijde změna, vyplývá z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě