Praha - Fanoušci Hvězdných válek se konečně dočkali! Tvůrci filmu vypustili do světa první trailer k dalšímu pokračování tohoto celosvětového trháku, přesněji však řečeno k prvnímu dílu z plánované antologie samostatných filmů z dílny LucasFilm.
V první řadě je nutné podotknout, že se bude jednat o antologii, tedy o sérii filmů ze světa Star Wars, která však nepatří do hlavní ságy. První díl z této série nese název Rogue One: Star Wars Story, děj bude zasazen do doby před událostmi Epizody IV – Nová naděje a zaměří se na skupinu rebelských špionů, kteří se vydávají na zoufalou misi s cílem ukrást plány Hvězdy smrti, dříve než bude použita k vynucení Císařovy vlády.
Série těchto filmů má vyplnit mezery mezi natáčením regulérních dílů Hvězdných válek, které se v kinech objeví každé dva roky. Režie filmu se ujal Gareth Edwards, který se proslavil zejména filmem Godzilla, v hlavních rolích pak uvidíme Felicity Jones (Teorie všeho), která ztvární postavu hlavní rebelky, Diega Lunu (Hříšný tanec 2) nebo Bena Mendelsohna (seriálový Hannibal).
Produkce se opět ujal tým LucasFilmu s distribucí Walt Disney Studios Motion Pictures. V českém překladu se měl film původně jmenovat Darebák jedna: Star Wars Story, avšak na protest fanoušků byl název změněn na původní anglickou verzi. O hudební stránku se postaral Alexandre Desplat, který komponoval hudbu například ke dvěma posledním dílům Harryho Pottera.
Snímek Rogue One: Star Wars Story se v českých kinech objeví 15. prosince letošního roku.
Související
Prosincové premiéry: Nové Star Wars, sequel Jumanji i komedie z českých hor
Seriál Star Wars? Bude ho točit režisér Iron Mana
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 31 minutami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 59 minutami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 1 hodinou
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 2 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 2 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 3 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 4 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 4 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 5 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 5 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 6 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 7 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 8 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Belgický premiér Bart De Wever prohlásil, že je "naprostá iluze" věřit, že by Rusko mohlo ve válce na Ukrajině prohrát. Jeho nedávné komentáře, které odhalují hluboké neshody mezi evropskými lídry, zazněly v pondělí na akci deníku La Libre. Premiér si stěžoval na "neuvěřitelný" tlak ohledně otázky využití zmrazených ruských aktiv.
Zdroj: Libor Novák