John Wick 2: Obávaný milovník psů v novém traileru rozsévá kulky se smrticí jistotou

Hollywood - Když se v roce 2014 dostalo do kin na nic si nehrající béčko John Wick, v němž se vysloužilý hitman Keanu Reeves mstí gangsterům, kteří mu zabili psa, nikdo mu příliš velké naděje nedával. Krvavá řežba ale díky své přímočarosti odkazující k poctivým starým osmdesátkám a syrové efektní akci nejenže sklidila nadšené ohlasy po celém světě, ale stihla také slušně vydělat. Proto bylo jen otázkou času, kdy se nekompromisní Baba Jaga (přezdívka, kterou si Wick za léta práce pro ruskou mafii vysloužil) vrátí, aby stříbrné plátno přebarvila doruda.

Deník Shopaholičky

Za úspěchem prvního dílu stálo především nesmrtelné charisma Keanu Reevese (Matrix, Bod zlomu) a režisérské duo Stahelski–Leitch. Tito pánové se do roku 2014 živili jako kaskadéři, konzultanti akčních scén a trenéři herců, kteří mají divoké kousky v popisu práce. Spolu založili takto specializované studio 87Eleven. Na režisérskou (dvoj)stoličku usedli teprve s Johnem Wickem. A debut to byl vydařený. Dvacetimilionový rozpočet (z něhož přibližně čtvrtinu ukrojila hlavní star) dokázali (dle boxofficemojo.com) přetavit ve čtyřnásobné tržby.

Zatímco David Leitch se za odměnu ujme druhého Deadpoola (ten se má v kinech objevit za dva roky), Chad Strahelski u projektu zůstal a navíc nám brzy představí remake Highlandera (články o pokračování letošního komiksového hitu i nové verze fantasy legendy již připravujeme). Základní stavební kameny úspěchu prvního dílu tak více méně zůstávají.

První (říjnový) trailer sděloval dvě věci: John Wick se jde opět mstít a jeho muška je přesná jako vždy To prosincové lákadlo odhaluje také něco málo ze zápletky. John tentokrát odmítne nabídnutou zakázku (je přeci v důchodu!), načež je na něj vypsaná odměna. Nic složitého, nic překvapivého, nic nového pod sluncem. Ovšem o tom tato akční teď-již-série nikdy nebyla.

Kromě Keanu Reevese se vrací také charismatický ředitel hotelu pro zabijáky Ian McShane (Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna) nebo Bridget Moynahan (Obchodník se smrtí) v roli Wickovy zesnulé manželky Helen. Svět mafiánů a zabijáků s (věčně porušovanými) pravidly a kodexy cti rozšíří například Peter „ten Švéd co věčně hraje šílené Rusy“ Stormare (Constantine) či Laurence Fishburne (z poslední doby třeba seriálový Hanibal). Aby se v případném třetím pokračování objevila Carrie Ann Moss – to ať je matrixovská trojice Neo-Morpheus-Trinity po letech opět po kupě – budeme muset přispět nějakou tu korunu skrze návštěvu kina.

John Wick bude mít českou premiéru 23. 2. 2017, tedy dva týdny po uvedení do kin v USA.

Deník Shopaholičky

film John Wick 2 Keanu Reeves (herec)

Aktuálně se děje

před 43 minutami

Vladimír Putin

Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Moskva se zmocní celého ukrajinského regionu Donbasu buď „vojenskými, nebo jinými prostředky“. Tímto postojem se utvrdil v jednom ze svých hlavních požadavků v době, kdy ukrajinští představitelé odjíždějí na další kolo mírových rozhovorů do Spojených států. Putin dorazil ve čtvrtek do Dillí, kde má jednat s indickým premiérem Narendrou Modím.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost

Válka na Ukrajině nadále pokračuje, protože Moskva podmiňuje jednání požadavky ohrožujícími ukrajinskou suverenitu i západní strategické zájmy. Kreml mezitím upevňuje ideologii trvalé konfrontace a rozšiřuje svůj vliv hybridními prostředky od Pobaltí až po Kazachstán. Slábnoucí jednota Západu posiluje ruské ambice a zvyšuje riziko, že konflikt přeroste v širší bezpečnostní krizi, již už nebude možné ignorovat.

před 2 hodinami

Filip Turek

S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum

Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí. 

před 3 hodinami

Friedrich Merz (CDU)

Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu

Německý kancléř Friedrich Merz odcestuje v pátek večer do Bruselu, aby se pokusil přesvědčit belgické vedení k podpoře půjčky pro Ukrajinu ve výši 165 miliard eur. Tato reparační půjčka má být financována z peněžní hodnoty zmrazených ruských státních aktiv, které jsou uloženy na belgickém území. Merz zrušil své původní cestovní plány do Osla, aby se mohl zúčastnit klíčové večeře s belgickým premiérem Bartem De Weverem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

před 5 hodinami

včera

Petr Pavel a Andrej Babiš

Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem

Prezident Petr Pavel oznámil, že v úterý 9. prosince v 9 hodin jmenuje Andreje Babiše do funkce předsedy vlády. Toto rozhodnutí učinil poté, co předseda hnutí ANO splnil prezidentovu podmínku. Pavel konkrétně ocenil jasný a srozumitelný způsob, jakým Babiš dostál jejich dohodě a veřejně oznámil, jakým způsobem vyřeší svůj střet zájmů.

včera

Vladimir Putin

Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin

Globální potravinová bezpečnost zůstává podle britského biologa a odborníka na potravinové systémy Tima Bentona relativně stabilní, především proto, že současné geopolitické otřesy zatím nepřerostly do scénáře s přímým dopadem na širší evropský prostor. Benton exkluzivně pro EuroZprávy.cz upozornil, že zásadní hrozbu by představovala pouze výrazná eskalace války ze strany Vladimira Putina.

včera

Andrej Babiš po setkání s prezidentem Petrem Pavlem (27.10.2025)

Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil ve čtvrtek v podvečer na sociálních sítích ve videozprávě, že se nevratně vzdá svého holdingu Agrofert. Tímto krokem hodlá natrvalo vyřešit svůj střet zájmů, aby mohl být jmenován předsedou vlády. Babiš zdůraznil, že voliči rozhodli o jeho osudu v nedávných volbách a že by si připadal jako zrádce, kdyby se po vítězství stáhl z politiky a zanechal hnutí ANO.

včera

Pete Hegseth

New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha

Deník The New York Times podává žalobu na Ministerstvo obrany USA kvůli novým, přísným omezením přístupu pro novináře, která Pentagon zavedl. Žaloba míří na Ministerstvo obrany, ministra Peta Hegsetha a hlavního mluvčího Pentagonu, Seana Parnella, a má za cíl zrušení říjnové politiky. Kvůli těmto restrikcím museli reportéři akreditovaní v Pentagonu odevzdat své novinářské průkazy.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony

Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.

včera

Aktualizováno včera

Jaromír Zůna Prohlédněte si galerii

Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel

Prezident Petr Pavel pokračuje v jednání s osobnostmi, které navrhl Andrej Babiš (ANO) pro obsazení pozic v nové vládě. Kabinet má vzniknout ve spolupráci hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě. Jako první ve čtvrtek na Hrad dorazil nominant SPD na ministra obrany, Jaromír Zůna, a kandidát stejné strany pro zemědělství, Martin Šebestyán. Poté se Pavel sešel s lídrem Motoristů, Petrem Macinkou.

včera

včera

Vakcína proti nemoci covid-19, ilustrační foto

Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá

Nejvyšší americký úředník pro očkování, Vinay Prasad, přišel s dlouhým a argumentačním memorandem, které zaslal zaměstnancům. V něm slíbil, že přepracuje regulaci vakcín poté, co tvrdil, že nejméně deset dětí zemřelo v důsledku očkování proti nemoci Covid-19. Pro toto závažné tvrzení však neposkytl žádné důkazy a ani minimum podrobností o tom, jak bude nový přístup k regulaci vypadat.

včera

včera

včera

včera

Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael

Soutěž Eurovision Song Contest čelí v Ženevě klíčovému "přelomovému" zasedání, které rozhodne o její budoucnosti. Organizátoři a zúčastněné země budou ve čtvrtek diskutovat o tom, zda by Izraeli měla být povolena další účast v soutěži. Důvodem jsou protesty proti způsobu, jakým izraelská vláda vede válku v Gaze, a obvinění z nekalých praktik při hlasování.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy