Recenze - Pro české komedie obecně platí, že se s velkou pravděpodobností dočkají dalšího pokračování. A je jedno, zda jsou to komedie úspěšné či neúspěšné. Nejinak je tomu i v případě filmu Hodinový manžel z roku 2014, jehož pokračování Manžel na hodinu dnešním dnem vstupuje do kin. Znovu se setkáme s partou hráčů vodního póla, kteří byli kvůli finančním problémům nuceni vzít práci Hodinového manžela, opět se podíváme na Slovensko a jeden z párů se znovu dostane téměř k rozchodu. Dočkáme se tedy něčeho nového?
Osazenstvo Nymburského bazénu v podání Bolka Polívky, Davida Novotného, Lukáše Latináka a Davida Matáska se znovu vrací do boje o bazén, ale především o své milostné vztahy. Na konci prvního dílu vytrhlo týmu Lachtanů trn z paty milionové dědictví, které dostanou pod podmínkou, že budou dalších deset let vykonávat práce Hodinového manžela. Druhý díl Manžel na hodinu se tedy nese v duchu rozhodování zda si peníze nechat či ne, protože někteří ví, že pokud budou v práci hodinového manžela pokračovat, ztratí vše.
Kromě peněz řeší další důležitý problém – vodní pólo netáhne, tým se rozpadl a je tedy potřeba vymyslet něco, co by bazén znovu oživilo. Pánové tedy navléknou slušivé plavkové stejnokroje a stanou se z nich akvabely. Někteří s radostí, jiní s takovým studem, že kvůli tomu lžou i vlastní manželce. Avšak přátelství je pro ně natolik důležité, že jsou schopni se snížit k čemukoliv. Když se do děje navíc připlete jedna zapomenutá manželka ze Slovenska, o nedorozumění a komické situace je postaráno. Nakonec se největším problémem stává to, jak se nejrychleji zbavit staré manželky, aby se nastávající žena nic nedozvěděla a to i za cenu vlastního zdraví.
Ústředním párem Manžela na hodinu se tentokrát stane Milan (Bolek Polívka) a Eliška (Eva Holubová), kteří plánují svatbu. Plány jim však překazí Janka (Zdena Studenková) coby Milanova manželka ze Slovenska, kterou si před léty vzal pouze proto, aby její syn v podání Lukáše Latináka nemusel do dětského domova. Fyzické manželství trvalo pouze hodinu, pak si šel každý svojí cestou a Milan na to, že je ženatý zkrátka zapomněl. Místo aby řekl Elišce pravdu, vymýšlí plán, jak se z problému co nejlépe vykroutit. Aby toho nebylo málo, Janka zjistí, že má Milan zdědit miliony a jako správná zlatokopka se rozhodne situace využít a zavaří tak i Honzovi (David Novotný) a Petře (Zuzana Norisová).
Ve snímku samozřejmě nechybí ani Simona Babčáková, svobodná kamarádka hlavních představitelek, která všem radí jak přijímat pozitivní energie a povídat si s vlastním stresem. Uvidíme také Janu Strykovou, jejíž přítel bude jejím nastávající nevlastním bratrem. A nakonec i Ninu Divíškovou, která opět celou situaci zachrání.
Hned na začátku filmu je nutno pominout, že celý koncept pokračování působí poněkud nelogicky. Na konci prvního dílu totiž dostane tým Lachtanů podmínku, že peníze na záchranu bazénu obdrží jen pokud budou budou dál vykonávat povolání hodinového manžela. Manžel na hodinu se však odehrává po dvou letech a pánové se teprve rozhodují zda si peníze ponechat a o bazén jak je vidno, také nepřišli. Nakonec ani první díl na tom s logickou posloupností nebyl nejlépe.
Avšak i přes pomalu se rozjíždějící začátek nabere film na obrátkách a postará se také o přísun vtipů, kterým se dá doopravdy zasmát a to o poznání více, než u prvního dílu. Herecké výkony ostřílených herců jako je Bolek Polívka a Eva Holubová netřeba komentovat. David Novotný v novém plaveckém stejnokroji pobaví nejednoho diváka a mužskému oku pak polichotí nácviky polonahých akvabel. A nakonec letos poněkud okoukaný David Matásek, který může hrát jakoukoli roli, bude neustále nosit výraz Kendyho z Básníků.
Zdroj: YouTubeRežisér Tomáš Svoboda vytvořil film s odlehčeným nádechem, doplněný známými písněmi například od skupiny Wohnout. Milým doplněním pak je titulní píseň nazpívaná Bolkem polívkem. Film rozhodně nelze brát nijak vážně, ašak pro některé se může stát dobrým odlehčením během předvánočního shonu a stresu.
Celkové hodnocení: 60%
MANŽEL NA HODINU
Komedie
Česko, 2016, 104 min
Režie: Tomáš SvobodaScénář: Tomáš SvobodaKamera: David PloyharHudba: René RyparHrají: Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák, Eva Holubová, Zdena Studenková, Zuzana Norisová, Norbert Lichý, Simona Babčáková, Milada Vyhnálková, Zuzana Stavná, Adéla Petřeková, Pavel Šimčík, Lukáš Příkazký, Petr Lněnička, Agátka Svobodová, Anna Čtvrtníčková, Bohumil Klepl, Nina Divíšková, Weronika Skrońska
V kinech od 22. prosince 2016.
Související
Manžel na hodinu míří do kin. Naváže na úspěch prvního dílu?
Úspěšní snímek Hodinový manžel se vrací v novém pokračování
film Manžel na hodinu , Boleslav Polívka , recenze
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě