Will Smith v ukázce na remake Aladdina šokoval kritiky a fanoušky

V prosinci minulého roku Disney ukázal první trailer chystaného remaku Aladdina tentokrát v hrané podobě. Jediné, co videoukázka postrádala byl fyzický vzhled herce Willa Smitha v roli ikonického džina dabovaného kdysi Robinem Williamsem. Během předávání letošních cen Grammy Disney odhalil speciální ukázku, v níž se Smith objevil. Média a fanoušci byli záhy šokováni.

Právě vzhled džina ve smithově podání bylo to, co novináře a fanoušky vyvedlo nejvíce z míry. Mnozí jej připodobňovali k postavě Tobiase ze seriálu Arrested Development, k potrhlým prstům ze Spy Kids nebo k neviditelné příšeře, která zabíjí lidi skrze zrak z nedávného Bird Boxu.  Smith se objeví ve filmu v lidské formě a později v digitálně upravené podobě ze vznášející se lampy. Režisér Guy Ritchie chtěl džina zpodobnit jako svalnatého taťku ze sedmdesátých let, který není jen pouhou horou svalů, ale hlavně je autoritou.

„Když děláte věci, které jsou velmi oblíbené, je to vždycky děsivé. Vždy se nabízí otázka, co ti před vámi přenechali, z čeho můžete pro postavu čerpat. Robin toho po sobě moc nezanechal. Začal jsem mít pocit, že mohu přinést něco, co se liší od muzikálního pojetí Robina Williamse. Udělat tu postavu tu postavu jinak, a hlavně k ní přistoupit zcela odlišně. Za žádných okolností se však nesnažit soutěžit,“ řekl Smith amerického týdeníku Entertainment Weekly.  Do postavy džina Smith údajně vložil um svých devadesátkových rolí jako Den nezávislosti, Mizerové nebo Fresh Prince. „Myslím si, že to bude v rámci Disney světa unikátní. Ještě tu nebyla žádná postava okořeněné hip-hopem,“ dodal Smith.  V roli Aladdina se objeví nováček Mena Massaod jako zloděj, který nalezne magickou lampu obsahující džina. Aladdin se snaží lampu schovat před padouchem Jafarem, jenž předstírá bohatého prince, aby se dostal blíž k sultánově dceři princezně Jasmíně.  Tento film je jedním z mnoha dalších hraných remaků animovaných filmů. Kromě Aladdina poputuje letos do kin letos Dumbo (premiéra 28.3.) nebo Lví král (premiéra 18.7.). Aladdin stojí někde uprostřed s premiérou stanovenou na 23. května.

film Aladdin Walt Disney - Will Smith (herec) Guy Ritchie

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Lex Ukrajina prošel. Sněmovna prodloužila ochranu pro ukrajinské uprchlíky

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu, která prodlužuje dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky před ruskou agresí. Těm, kteří se rozhodnou zůstat v Česku a nepotřebují tuto ochranu, bude nově nabídnuta možnost speciálního dlouhodobého pobytu. Sedmou změnu zákona, známou jako lex Ukrajina, nyní posoudí výbory pro bezpečnost a sociální politiku.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

sport

EURO 2024: Modričovo odčinění neproměněné penalty přišlo vniveč, Španělé s přehledem postoupili

Chorvatský veterán Luka Modrič nechtěl, aby duel s Itálií byl jeho dost zřejmě posledním reprezentačním zápasem v kariéře. A dělal to pro to maximum. V zápase téměř o všechno pro Chorvatsko mohl skórovat ve druhé půli už z penalty, ale další pokutový kop na tomto Euru Chorvaté neproměnili. Nakonec to nevadilo, jelikož za necelou minutu se míč dostal před italskou branku znovu, tam si ho našel právě Modrič a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu strávil už na lavičce a samou nervozitou tlačil časomíru ke konci duelu. Jenže v poslední osmé minutě nastavení se přeci jen Italům vyrovnat zásluhou Zaccagniho střely a výrazně tak zkomplikoval Chorvatů naděje na postup do osmifinále. To Španělé potvrdili, že hrají na Euru zatím nejlepší fotbal a po výhře 1:0 nad Albánií se můžou těšit z postupu z prvního místa skupiny B s devíti body na kontě. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Rusko zakázalo přístup k desítkám médií z EU

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v úterý oznámilo, že zakáže přístup k vysílacím zdrojům desítek médií z Evropské unie. Toto rozhodnutí je odvetou za zákaz Unie vůči třem ruským médiím, uvedla agentura Reuters.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Energetika

Evropská rada chce posílit pomoc Ukrajině. Elektrárny navrhují lepší řešení, než posílání peněz

Lídři Evropské unie vyzvou ke zvýšení vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Obávají se zvyšující se intenzity ruských útoků proti elektrárnám, kvůli kterým žijí miliony Ukrajinců po tmě. Šéf největší ukrajinské energetické společnosti Ukrenergo vyzývá, ať evropské země neposílají humanitární pomoc, ale „aby přišly na Ukrajinu, vydělaly peníze a zvýšily výrobní kapacitu“. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Bolton, John

Jak zajistit mír v Asii? Vyzbrojte Jižní Koreu jadernými zbraněmi, navrhuje Bolton

Bývalý poradce USA pro národní bezpečnost John Bolton v úterý v Soulu prohlásil, že opětovné umístění amerických taktických jaderných zbraní do Jižní Koreje by mohlo posílit její schopnost odstrašování vůči severokorejským hrozbám, zvláště v době, kdy se prohlubují vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem, uvedla agentura Jonhap. 

před 10 hodinami

Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy