Los Angeles - Americký herec John Forsythe, známý především ze seriálu Dynastie, zemřel ve čtvrtek ve věku 92 let. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.
Herec, který se proslavil zejména rolí "otce rodu" Blakea Carringtona v televizním seriálu Dynastie, zemřel po dlouholetém boji s rakovinou. Oznámila to s hlubokým zármutkem jeho rodina: "Zemřel tak, jako žil celý svůj život, s důstojností a šarmem."
John Forsythe se narodil 29. ledna 1918 jako John Lincoln Freund v Penn’s Grove v americkém státě New Jersey coby nejstarší syn obchodníka na Wall Street. Jeho otec si přál, aby se věnoval obchodu, on si však vybral herectví.
Nejvýrazněji se do povědomí diváků zapsal rolí v televizním seriálu Dynastie. Za ni také získal v roce 1983 a 1984 Zlatý Globus, během let 1982 až 1987 ještě další čtyři nominace a v letech 1982 až 1984 byl za tuto roli třikrát nominován i na cenu Emmy. Diváci si ho mohou pamatovat rovněž jako neviditelný hlas Charlieho v komedii Charlieho andílci. Účinkování v této komedii bylo také jeho posledním, neboť v roce 2006 byla u herce diagnostikována rakovina.
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
Sobotka: Vláda se snaží uškrtat sociální stát k smrti
Sobotka v projevu ostře zkritizoval kroky Nečasovy vlády
John Forsythe , herci , úmrtí
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.
Zdroj: Libor Novák