Praha - Celoplošná televize Pohoda se ode dneška přejmenuje na Relax. Zaměřit se chce na zábavné pořady a magazíny. Vysílat začne také nová rocková stanice Rebel, která patří do stejné televizní skupiny.
Rockový program Rebel byl dosud součástí TV Pohoda zaměřené na rodinný a lifestylový program. Rozdělení stanic podle spolumajitele skupiny Radima Pařízka umožní lepší zacílení reklamy. Televize bude kromě rockové muziky vysílat pořady mapující žánry rocku a jejich historii. Nabídne také motorkářský magazín či rockové zprávičky.
Televize Relax a Rebel budou celoplošně vysílat v multiplexu 4, jehož vysílače pokryjí 89,1 procenta obyvatel.
Do televizní skupiny patří rovněž televize Retro, jež vysílá v Regionální síti 7 nabízející pokrytí kolem 80 procent. V té na konci srpna odstartovaly i nové programy České televize ČT:D a ČT art.
Po určité stagnaci v uvádění nových televizních kanálů ale nastal zlom v roce 2012, kdy na trh vstoupilo pět celoplošných TV kanálů (Fanda a Smíchov ze skupiny TV Nova, zábavní česká televize TV Pětka podnikatele Luboše Měkoty, kanál TV Pohoda podnikatele Radima Pařízka a do celoplošného vysílání přešla lidová televize TV Šlágr, původně vysílající jen v Jihočekém kraji).
Tři nejsilnější televizní skupiny v Česku (skupina Nova, skupina Prima a Česká televize) se zaváděním nových kanálů snaží vyrovnávat případné ztráty odlivu diváků ze svých mateřských stanic, což se jim v zásadě daří, informuje mediaguru.cz. Platí totiž, že podíl na sledovanosti uvedené trojice dosáhl v roce 2012 souhrnně téměř 85 %.
Digitální a tematické stanice zaznamenávají postupné zvyšování podílu na trhu na úkor „velkých" stanic (ČT1, Nova, Prima). K nejúspěšnějším kanálům ve zvyšování denního podílu patří TV Barrandov, Nova Cinema, ČT24 a Prima Cool. V případech významných sportovních událostí dosahuje nadprůměrných výsledků ČT Sport a svůj podíl od startu zvyšuje i kanál Prima Love.
Podíly na trhu sledovanosti v cílové skupině dospělých 15+ byly v roce 2012 rozděleny následovně: skupina Nova 29,85 % (Nova, Nova Cinema, Fanda), skupina Prima 24,19 % (Prima family, Prima Cool, Prima Love), skupina ČT 30,16 % (ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT24). Nejúspěšnější z pohledu sledovanosti z nových stanic byla v roce 2012 zpravodajská ČT 24 s podílem 5,22 %, která ale měla v podstatě vyrovnaný podíl jako TV Barrandov (5,20 %). Skupina stanic zastupovaných Atmedia (např. stanice Óčko, TV Metropol či AXN) vykázala dohromady 2,01 % podílu na trhu sledovanosti a na „ostatní" stanice připadl podíl 8,6 %.
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
VIDEO: TV Pohoda odstartovala celoplošné vysílání. Spoluvlastníkem je Vladimír Železný
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
před 1 hodinou
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
před 2 hodinami
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
před 3 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
před 4 hodinami
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
před 5 hodinami
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
před 7 hodinami
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
před 8 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
před 9 hodinami
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
Benzín je v Česku momentálně nejlevnější za více než čtyři roky. Za poslední dny zlevnil o desítky haléřů, což platí i pro naftu. Podle odborníků je přitom možné, že pohonné hmoty budou dále zlevňovat i v roce 2026.
Zdroj: Jan Hrabě