Praha - Martin Veselovský odchází na vlastní žádost z pozice moderátora pořadu Události, komentáře. S Českou televizí se dnes dohodl na ukončení své externí smlouvy ke konci března 2014.
O odchodu moderátora informovala veřejnost Česká televize. „Rozhodnutí Martina Veselovského respektujeme. Za šest let, kdy v Událostech, komentářích působil, odváděl vysoce profesionální práci a stal se jednou z výrazných tváří kanálu ČT24. Chtěl bych mu za jeho nasazení pro veřejnoprávní zpravodajství poděkovat," říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal. „V pořadu nadále jako jeden z moderátorů zůstává Lukáš Dolanský a už nyní uvažujeme pro obsazení druhé moderátorské pozice o několika dalších osobnostech kanálu ČT24, " doplňuje Šámal.„K odchodu mě vede potřeba radikální pracovní změny. Uplynulých šest let v redakci Událostí, komentářů bylo pro mě velmi cenných a inspirativních a sama Česká televize je jedním ze dvou médií, kterým vděčím za to, kde profesně jsem," říká Martin Veselovský.V redakci zpravodajství probíhají od začátku roku dílčí změny, které mají za cíl zefektivnit chod ČT24. „Kolem Událostí, komentářů bychom chtěli vytvořit stejně pevný a stabilní tým, který už nyní působí například kolem Otázek Václava Moravce a dalších diskusních pořadů," říká zástupce šéfredaktora zpravodajství pro diskusní-analytické pořady Čestmír Franěk a doplňuje: „Už brzy například editorský tým Událostí, komentářů posílí jako vedoucí bývalá zástupkyně šéfredaktora Mladé fronty Dnes Martina Riebauerová."
Související
Klaus mladší naštval Kalouska, Topolánka a další: Nesmysl. Totální blbost. Srač*y
Známý zpěvák spustil: Andrej Babiš a Miloš Zeman jsou… A Veselovský jen zíral s otevřenou pusou
Martin Veselovský , Česká televize
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Stubb: Napětí kolem Grónska poleví do konce tohoto týdne
před 1 hodinou
Evropský parlament se chystá k zásadnímu kroku. Chce zastavit obchodní dohodu s USA, píše BBC
před 2 hodinami
Co odhalily SMS evropských lídrů, které Trump zveřejnil?
před 3 hodinami
Proč není Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru? Oznámil, že do Davosu přijde pod jednou podmínkou
před 3 hodinami
Politico: Myšlenka náhrady za NATO naráží na první problémy
před 4 hodinami
V Davosu to vře. Trump si z lidí dělá blázny, ví, že se mu smějete, vaše reakce je trapná, vmetl Evropě Newsom
před 5 hodinami
Evropský pohár trpělivosti přetekl. Vydírat se nenecháme, vzkazuje Evropa Trumpovi
před 5 hodinami
Světové ekonomické fórum začalo. Von der Leyenová v úvodním projevu nešetřila Trumpa
před 6 hodinami
Zelenskyj oznámil zásadní inovaci protivzdušné obrany. Ukrajina chystá anti-dronový dóm
před 7 hodinami
Pochválí se za bystrost a obratem usne. Co se děje se zdravím Trumpa?
před 7 hodinami
Střelba v Chřibské se vyšetřuje jako vražda. Policisté zřejmě zasáhli zraněnou ženu
před 8 hodinami
Nechápu, co děláš s Grónskem, napsal Macron Trumpovi. Ten mu pohrozil obřím clem na víno
před 9 hodinami
Z Trumpova „šílenství“ není návratu, obává se Evropa. Zvažuje náhradu NATO, bez USA s Ukrajinou
před 9 hodinami
Cesta zpět už neexistuje, řekl Trump Ruttemu o Grónsku. Pak zveřejnil mapu Kanady s vlajkou USA
před 10 hodinami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 11 hodinami
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
Expremiér Petr Fiala (ODS) se v sobotu definitivně stáhl do ústraní. Po 12 letech totiž skončil v čele nejdéle trvale zastoupené politické strany v Poslanecké sněmovně. Zůstává jejím řadovým členem a poslancem. Objevily se však nejméně dvě spekulace ohledně jeho politické budoucnosti. Fiala se k nim vyjádřil na víkendovém stranickém kongresu.
Zdroj: Jan Hrabě