Praha – Do českých kin vstoupil nový film Grandhotel Budapešť. Režie a scénáře se ujal Wes Anderson, pod jehož vedením vznikl například film Darjeeling s ručením omezeným.
Ve filmu se objeví mnoho hvězd filmového plátna, jako jsou Willem Dafoe, Edward Norton, Harvey Keitel, Adrien Brody, Bill Murray, Jude Law či Owen Wilson.V hlavní roli se však objevi Ralph Fiennes, který ztělesňuje postavu pana Gustava, který je legendou hotelových zaměstnanců. Je velmi úspěšný, sebevědomý, pečlivý a především miláčkem postarších žen.Celý film je vyprávěním životního příběhu starého a bohatého majitele hotelu, který každý rok přijíždí na několik dní- Vždy však spí v jenom z nejmenších pokojů pro služebnictvo. Na konci příběhu se diváci dozví, proč. Jednoho dne do hotelu přijme pan Gustav mladého portýra, kterého chce vychovat podle sebe. Nakonec přeroste pracovní vztah v opravdové přátelství. I přes všechny nástrahy jakou jsou válka či smrtelné nebezpečí jeden druhého nezradí.
Tony Revolori je mladý začínající herec, který ztvárnil roli mladého Zera Moustafy. Již od první chvíle, co ho diváci na plátně spatří, bude jejich oblíbenou postavou.Ačkoli je film laskavou komedií, které rozesměje nejednoho diváka, postrádá zásadní děj, který by obsahoval nějaké sdělení divákovi. Na druhou stranu je film výborně zpracovaný, originální a laskavý, že mu tento nedostatek lze velmi snadno odpustit.Více o filmu na ČSFD.cz
Grandhotel Budapešť / Grand Budapest Hotel, TheKomedie / DramaUSA, 2014, 100 minRežie: Wes AndersonScénář: Wes AndersonKamera: Robert D. YeomanHudba: Alexandre DesplatHrají: Ralph Fiennes, Tony Revolori, Saoirse Ronan, Jeff Goldblum, Willem Dafoe, F. Murray Abraham, Edward Norton, Adrien Brody, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Jason Schwartzman, Tom Wilkinson, Léa Seydoux, Bill Murray, Jude Law, Bob Balaban, Owen Wilson, Mathieu Amalric, Florian Lukas
Aktuálně se děje
včera
Rubio: USA nedovolí žádné zemi, včetně Íránu, vybírat poplatky za plavbu v Hormuzském průlivu
včera
Extrémní počasí si už v Evropě vyžádalo desítky lidských životů
včera
Dagmar Havlová odebrala Knihovně souhlas s užíváním jména exprezidenta
včera
Dustin Hoffman bude hvězdou karlovarského festivalu. Obdrží Křišťálový glóbus
včera
Nové informace. Učitel, po němž pátraly desítky hlídek, spolupracuje s policií
včera
Karel III. jako první britský král odtajní daňové přiznání, oznámil palác
včera
Počasí může v části Česka způsobit požáry, varuje ČHMÚ. Výstraha platí do odvolání
včera
Meloniová je jen špičkou ledovce. Jak Trump přichází o partnery, s nimiž budoval přátelství desítky let?
včera
Zelenskyj kvůli diplomatickému sporu s Nawrockým odmítl jet na konferenci o obnově Ukrajiny
včera
Neuvěřitelná transformace Ukrajiny: Kyjev ukázal Putinovi i celému světu, jak se ve 21. století vedou války
Aktualizováno včera
Policejní manévry kvůli ozbrojenému muži jsou u konce. Našli ho v Praze
včera
O žalobě Pavla na vládu už informují i světová média
včera
Londýn se v extrémním počasí doslova vaří, lidstvo čelí souběhu dvou krizí, varoval šéf OSN
včera
Evropská unie čelí vlně kritiky. Plánuje se setkat s delegací Tálibánu
včera
Za žalobu si může vláda sama. Opozice se ve sporu s koalicí postavila za Pavla
včera
Pavel podal k Ústavnímu soudu kompetenční žalobu na vládu
včera
Počasí: Evropu zasáhla vlna extrémních veder. Umírají děti i senioři, ptáci nepřežijí v hnízdech, zasedají krizové štáby
včera
Favorit je jasný. Burnham má nahradit Starmera, před pár dny uspěl u voleb
včera
Šest premiérů za sedm let. Proč si Británie nedokáže udržet stabilní vedení?
včera
Výhled počasí do poloviny července. Extrémní teplo časem odezní
V Česku právě probíhá extrémně teplotně nadprůměrný týden, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další týdny už by měly být přece jen chladnější, zároveň se očekává prohlubování sucha.
Zdroj: Jan Hrabě