Praha - V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.
Po návratu pak oficiálně první česká klapka padne 27. května ráno v Záboří. Pavel Kikinčuk, Lucie Vondráčková a Jana Synková společně se Zdeňkem Troškou, producentkami a celým štábem spustí měsíční proces, při kterém vznikne poslední z dílů české komedie, plné humoru, intrik, drbů, ale i laskavých scén.
Kromě již starých známých herců se na scénu vrátí Lucie Bílá, která se svým početným ansámblem Romek, přijede konečně nechat pokřtít své jedenácté dítě, a nově na scénu vstoupí i hereci Tereza Bebarová a Tomáš Trapl.
Znovu se také vrací „sedm statečných" z Babovřesek, našich sedm bab, kterým už nikdo neřekne jinak než „babovřeské BBC". Všechno ví, všude byly, od všeho mají klíče. A pozor, tentokrát půjde do tuhého. Jak prozrazuje sám režisér – půjde totiž o likvidaci bab...
Babovřesky 3 přímo navazují na předchozí „dvojku", která také stejně tak navazovala na první díl. Takže je to vlastně jeden příběh, který se odehrává ve čtrnácti dnech a je rozdělený do třech filmů. Divák, který si na konci příštího roku koupí všechna tři DVD, bude moci sledovat Babovřesky jako jeden dlouhý film.
„V tomto díle vypoví báby vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu, válku. Ti se brání a spolu se starostou vymyslí jejich likvidaci. Ovšem na úrovni, a la Agáta Christie. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby „zpustlé" babky napravil. Objeví se i manželka finančního úředníka z ministerstva Dobrouše Dočistila a těšit se můžete na další a další příběhy rázovitých obyvatel jihočeských Babovřesk," napovídá Zdeněk Troška, jenž v minulých týdnech se svým týmem objížděl nové lokace.
Kromě již zmíněného Záboří, se filmaři opět budou pohybovat v Dobčicích, Záboří, Holašovicích, Netolicích, v Českých Budějovicích, na Hluboké, v Pištíne a v Milevsku... a blízkém okolí.
„Věříme, že se tento film bude líbit a bude úspěšný stejně tak, jako dva předchozí díly, a protože kromě jiného vzniká v nádherné jihočeské přírodě a typicky jihočeských lokacích, přispěje i k tomu, aby přilákal turisty z celé země do míst, kde vzniká. Podobně, jako tomu bylo především u Sluncí, sen Zdeňka Trošky. Už při minulém natáčení a po něm jezdily výpravy do míst, kde jsme první dva díly Babovřesek natáčeli. Může to být i velmi přínosné pro Jihočeský kraj, který je nejfilmovanějším krajem v republice a přispět díky filmové turistice k jeho dalšímu rozvoji," zdůrazňují producentky Dana Voláková a Michaela Flenerová za společnost Fénix film s.r.o.
Filmová premiéra je plánována na 22. ledna či 12. února 2015.
www.facebook.com/babovresky
Související
Troškovy Babovřesky 3 za dva týdny vidělo přes 107.000 lidí
Troškovy Babovřesky 3 vtrhly do kin, o víkendu je zhlédlo téměř 55 tisíc diváků
Film Babovřesky , Zdeněk Troška
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková