Fenomén, který si satiricky střílí z prostředí fotbalu, začal v roce 2016. Celkem se diváci dočkali deseti dílů, ale nutno podotknout, že ve druhé polovině šla kvalita hodně rychle dolů. Hulvátské blbnutí se totiž rychle okouká, jestliže nejste dost kreativní. Na pokračování jsme si tedy museli počkat a je otázkou, jestli se čekání vyplatilo.
Jarda (Jakub Prachař) se vrací do role agenta Juliuse Lavického (Jakub Štáfek) a snaží se mu najít nové angažmá. Lavi se připravuje na svatbu s Lucii (Šárka Vaculíková), která až nečekaně dobře zvládá jeho excesy. Do toho se však Lavi musí vyrovnat s nově objevivším se synem, o němž doposud nic nevěděl. Jádrem příběhu je tak snaha protagonisty sblížit se svým potomkem, což jsme již viděli mnohokrát, ale dost možná i díky přízemnímu příběhu drží rozjuchané epizodky celkem dobře pohromadě. Nechybí ani otřepané klišé, kdy se dětinský dospělák musí vyrovnat s přemoudřelým dítětem.
Co se týče extravagance a ztřeštěnosti, v tom snímek tlačí na pomyslnou hranici a nebojí se jít i přes ni. Zkrátka fanoušci původního seriálu si přijdou na své. Zároveň se tvůrcům podařilo vyrovnat se s problémy druhé poloviny série, kdy jednotlivé gagy ztrácely na údernosti. Proluka mezi původními plány a reálným natáčením se velmi vyplatila, protože tvůrcům dala prostor vypilovat scénář. Nekoná se tak serenáda tupých a prázdných vtípků, které jsou více laciné než zábavné, ale divák dostává poctivou nálož vyhraněných gagů, jež dokážou trefit přímo na komoru.
Nejde o žádný převratný projekt, ale snímek dokáže dobře operovat v rámci žánru. Neschází ani hromada sexismů a předvídatelných bonmotů, které satiricky vykreslují některé problémy současného fotbalového prostředí. Velmi příjemným zpestřením jsou i kamea známých tváří.
Silnou stránkou snímku jsou však produkční hodnoty, protože tvůrci dokázali z našponovaného rozpočtu vytřískat maximu, které si v určitých chvílích nezadá ani se zahraniční konkurencí. K tomu přidejte energický projev protagonisty, který dokáže velmi přesně přestřelovat reakce v určitých situacích, v nichž ze situační komiky těží maximum.
Není tak náhodou, že po sedmi týdnech v kinech se Vyšehrad:Fylm drží na čtvrté příčce návštěvnosti s tržbami okolo 97 miliónů korun a s více než půlmiliónem návštěvníků. Celkově jde totiž o podařený snímek, který cílí na spektrum méně náročných diváků. Pokud se Vám líbil původní seriál, tak vězte, že dostanete nálož těch nejlepších nápadů rozpracovaných do bohatších konstrukcí. Na druhou stranu, nové fanoušky si snímek oproti seriálu nezíská, protože se pohybuje na stejné hranici extravagance a šílenosti, která rozhodně není pro každého.
Celkové hodnocení: 65 %
Vyšehrad: Fylm (2022)
Hrají: Jakub Štáfek, Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar ml., Šárka Vaculíková, Věra Hlaváčková, Veronika Khek Kubařová, David Prachař, Ivana Chýlková, Jaroslav Plesl, David Novotný, Jaromír Bosák, Ladislav Hampl, Lilian Sarah Fischerová a další.
Režie: Martin Kopp, Jakub Štáfek
Scénář: Tomáš Vávra
Kamera: Jan Filip
Hudba: Vojtěch Záveský
Česko / 105 min / komedie, sportovní
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
Vyšehrad: Fylm vidělo během prvního víkendu více než 200 000 diváků
film Vyšehrad: Fylm , komedie , české filmy , Jakub Prachař , Jakub Štáfek (herec) , Fotbal , Bioscop
Aktuálně se děje
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
29. prosince 2025 19:10
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
29. prosince 2025 18:03
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák