Ostrava - Svého prvního potomka se v pondělí v odpoledních hodinách dočkal zpěvák a kytarista Petr Bende. Jeho manželka Zuzana porodila v 17.30 syna Matyase Bende,o podrobnostech informovala v úterý zpěvákova produkční Eliška Blažková.
Malý Matyas měří 49 centimetrů, váží 3,05 kilogramu a podle rodičů je ve výborném zdravotním stavu. Zpěvák Petr Bende byl své manželce nablízku po celou dobu porodu a podle vlastních slov to pro něj byla neopakovatelná životní zkušenost: "Je to zázrak! Byl jsem u porodu, je to můj největší zážitek v životě. Porod probíhal bez komplikací, manželka i syn to zvládli skvěle," prohlásil spokojený zpěvák.
Manželka Zuzana porodila syna Matyase na porodnicko-gynekologickém oddělení ve Fakultní nemocnici v Ostravě.
Zpěvák Petr Bende chce v nejbližších týdnech trávit volný čas s rodinou. Ale už od května jej čeká několik živých hudebních vystoupení. Během letních měsíců bude koncertovat na hudebních festivalech, například na Benátské noci nebo na festivalu Stodola Michala Tučného.
V současné sobě se Bende připravuje spolu se svou kapelou na nahrávání dalšího autorského alba, které by se mělo objevit na hudebním trhu na podzim tohoto roku.
Petr Bende se věnoval hudbě od dětství, ale teprve v roce 2005 přišel skutečný průlom v jeho kariéře. Skončil na druhém místě v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar, prostřednictvím které se zapsal do povědomí širší veřejnosti. Na svém kontě má doposud dvě studiová alba. Debut s názvem pb vyšel krátce po úspěchu v soutěži a v roce 2006 nahrál desku Život ve vteřinách.cz. Se svou kapelou Petr Bende & Band často koncertuje v českých a moravských klubech, ale i na velkých letních festivalech.
Související
Letošní ročník soutěže Czechtalent má vítězku
Tomáš Klus bude porotcem soutěže, která nastartovala jeho kariéru
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 2 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 2 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 3 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 4 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 5 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 5 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 6 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
včera
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
včera
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
včera
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
včera
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
včera
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
Českou uměleckou obec zasáhla další velmi smutná zpráva. V den svých 94. narozenin zemřel spisovatel Vladimír Páral, jehož některá díla byla i zfilmována. Páral, jenž vystudoval chemii, se psaní věnoval od 60. let minulého století.
Zdroj: Jan Hrabě