Amy Winehouse zřejmě měla Touretteův syndrom

Londýn - Matka britské zpěvačky Amy Winehouse vydala vzpomínkovou knihu o své zesnulé dceři, ve které tvrdí, že trpěla tzv. Touretteovým syndromem. Jedná se o vrozené neuropsychiatrické onemocnění, které se projevuje různými pohybovými a zvukovými tiky, také např. hyperaktivitou s poruchou pozornosti (ADHD) či sebepoškozováním.

Janis Winehouse, matka zesnulé zpěvačky Amy Winehouse, vydala memoáry s názvem Loving Amy, A Mother's Story, ve kterých vypráví převážně o zpěvaččině dětství a jejího upadnutí do závislosti na drogách. Amy zemřela na otravu alkoholem v červenci 2011, bylo jí pouhých 27 let.

Podle vzpomínek její matky Amy vyčnívala již jako malé dítě. Byla velmi talentovaná, ale její narkomanie ji přivedla do záhuby. Navíc má její matka podezření, že trpěla chronických Touretteovým syndromem, který nelze zcela vyléčit. Onemocnění obvykle začíná již v dětství, kolem 6-7 let věku.

V loňském roce byl o této jazzové a soulové zpěvačce natočen životopisný dokument Amy, který obsahuje spoustu do té doby nezveřejněných archivních záběrů a rozhovorů. Zpěvačku zobrazuje jako ikonu hudební sféry, ale zároveň jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou paparazzi, unikající k závislostem.

Související

Britská zpěvačka Amy Winehouse

Mrtvá Amy Winehouseová vyrazí příští rok na turné

Na světovou koncertní šňůru příští rok vyrazí hologram britské zpěvačky Amy Winehouseové, která ve věku 27 let v červenci 2011 zemřela na otravu alkoholem. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už třetí počin s virtuálním interpretem. Datum prvního koncertu ještě nebylo oznámeno, časopis Rolling Stone očekává, že se uskuteční na sklonku roku 2019.
Adele ve videoklipu Hello.

Hudební ceny Brit Awards 2016 oznámily nominace

Londýn - Prestižní ceny britské populární hudby, které se každoročně konají již od roku 1977, oznámily na londýnském ceremoniálu letošní nominace. Mezi nominovanými nechybí Adele, Amy Winehouse či kapela Coldplay.

Více souvisejících

Amy Winehouse

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy