Praha – Kapela Sto zvířat je jedničkou v hudebním žánru ska a reaggae, svými rytmy už 25 let rozhoupává fanoušky na koncertech po celé České Republice. Nyní se rozjíždějí představit nové album Ministertvo mýho nitra.
V loňském roce kapela Sto zvířat oslavila pětadvacáté narozeniny a také celý rok náležitě slavila. Pro letošní rok si přichystali program zcela nový a to kompletní představení svého nového alba s názvem Ministerstvo mýho nitra. Album vyšlo na konci loňského roku a získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii ska a reggae.
Album Ministerstvo mýho nitra, vzniklo kompletně s texty Tomáše Belka, s hudbou Honzy Kaliny a kapela se tak vrací ke svým „zvířecím" kořenům a fanoušci se mohou těšit na 14 svižných písní s nádechem tragikomedie. I samotné názvy písní jako Struny podzimu, Průhledná kočka nebo Toillette Love story napovídají, že kapela čerpala ze života a to ze strachu z blížícího se stáří, které ale obalila do již tradičního cynismu a bizarnosti. Co je ale u kapely netradiční je inspirace jinými hudebními styly, v tomto případě funky a latiny.
Kapela se představí 16. března v pražském Lucerna Music Baru a kromě písní z nového alba zazpívají i své největší hity jako Škola, Dáma s čápem nebo Nikdy nic nebylo.
Související
Zemřel Jan Kalina, frontman a zpěvák kapely Sto zvířat
Festival Votvírák sužovalo vedro, pak ho na tři hodiny přerušil déšť
Sto zvířat , Koncert , Lucerna Music Bar
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
před 1 hodinou
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 2 hodinami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 4 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
Téměř týden po dvou ničivých zemětřeseních, která zdemolovala pobřežní město La Guaira, jsou Venezuelané nuceni vyprošťovat své příbuzné a přátele z trosek ručně nebo pomocí krumpáčů a lopat. Vážným problémem záchranných prací je kritický nedostatek benzínu. Kvůli chybějícímu palivu zůstává těžká technika, včetně vládních rypadel, zcela nepojízdná a odstavená přímo vedle zřícených budov.
Zdroj: Libor Novák