Praha - Již tento pátek startuje třetí ročník letní scény Malostranské besedy Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově. Trvat bude až do září a návštěvníkům nabídne řadu hudebních akcí a filmových akcí, ale také akce společensky prospěšné.
Šéf dramaturgie programu David Dvořák o festivalu říká: „Podobně jako v předchozích dvou letech se letošní Letňák 2016 – Léto pro Pražany ponese ve znamení pestrosti a tematické různorodosti akcí, žánrové rozmanitosti, představí se zkušení a osvědčení umělci, ale také mladé a začínající talenty. Dramaturgie festivalu se přizpůsobuje mladým i starším návštěvníkům, dětem i jejich rodičům. Hlavními hvězdami vedle Poletíme? a Muchy budou především čerstvý člen Síně slávy populární hudby Michal Pavlíček. Příznivci dobré muziky se mohou těšit rovněž na živá vystoupení skupin Jelen, Druhá tráva s Robertem Křesťanem, Sto zvířat, Vypsaná fixa a dalších. Chybět nebude ani společné vystoupení Vladimíra Mišíka s ETC.. a Radima Hladíka s Blue Effectem."
„Celkově jsme v loňském roce uvedli 44 filmových projekcí, devět koncertů na velkém pódiu, 104 koncertů na Pontonu a řadu dalších speciálních akcí. Návštěvnost se nám přitom v průběhu celého Letňáku 2015 vyšplhala na necelých 80 000 diváků," zhodnotil loňský ročník David Dvořák a pokračuje: „Největšími taháky byly společný koncert Radima Hladíka a Vladimíra Mišíka, program k 30. výročí kulturního fenoménu Divadelní pouť nebo zmíněné koncerty na Pontonu, které byly a stejně tak i letos budou pro návštěvníky zcela zdarma."
Psali jsme: Za necelý měsíc vypukne nejdelší letní festival Letňák 2016 Program letošního třetího ročníku zahájí už tento pátek na plovoucím pódiu večer ve znamení rytmů deep&tech house „Ponton Beat Picnic evening". Velká scéna se otevře ve čtvrtek 12. května koncertem kapely Poletíme? se skupinou Mucha v čele s osobitou písničkářkou Nikolou Muchovou.Související
Za necelý měsíc vypukne nejdelší letní festival Letňák 2016
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 1 hodinou
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 2 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 3 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 3 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 4 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 5 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
včera
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
včera
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
včera
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
včera
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
včera
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
včera
Tragédie v Praze. Při zkoušce prasklo potrubí, jeden člověk zemřel
K tragédii došlo v pondělí dopoledne v pražských Stodůlkách. Při zkoušce prasklo potrubí v podzemí, kde se nacházelo několik osob. Jeden člověk nepřežil, další dva lidé skončili v péči zdravotníků. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Zdroj: Jan Hrabě