Liberec - Mladý písničkář Pekař na sebe nedávno upozornil skladbou Bůh, a ještě krátce předtím jako hostující zpěvák u kapely Rybičky 48. Spolu s dalšími již prověřenými, ale i zcela čerstvými songy vyjde koncem května na albu #Pekař.
Pekař je stoprocentním autorem všech skladeb, aranžérsky a instrumentačně mu vypomáhají spříznění hudebníci ze skupiny Rybičky 48 - Petr Lebeda, Ondra Štorek a český Lemmy Kuba Ryba, se kterými Pekař vycestoval minimálně napříč celou naší republikou.
"Album a písničky na něm jsou vlastně takovou osobní zpovědí. Za každou písní je reálný zážitek nebo člověk, většinou však femme fatale. Díky všem, kdo na něm pracovali, zvláště pak Petrovi Lebedovi patří pomyslné smeknutí klobouku," dodává Pekař. Kromě osobní výpovědi jsou hlavní devizou skladeb uvěřitelnost a empatie.
Zde si můžete poslechnout novou nahrávku - Dokud mám pro co dýchat
Pekař je navíc autorem i populárního tracku Tančím, která se už nyní, za krátkou dobu sdílení blíží k jednomu miliónu zhlédnutí. Nově Pekař představuje "tour" klip Dokud mám, který vznikl během nedávného úspěšného miniturné, prvního samostatného turné, které talentovaný písničkář absolvoval.
Související
Sázavafest potvrzuje zahraniční hvězdu
Nový písničkář na scéně: Pekař poprvé představí naživo svůj hit “Bůh”
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
před 1 hodinou
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
před 2 hodinami
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
před 3 hodinami
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
před 4 hodinami
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
před 5 hodinami
Experti: Bomba u srbského plynovodu byla snahou ruských tajných služeb ovlivnit volby v Maďarsku
před 6 hodinami
Hnutí MAGA pochybuje o Trumpově duševním zdraví. Ztroskotanci, hlupáci, vzteká se prezident
před 7 hodinami
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
před 9 hodinami
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
před 10 hodinami
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
před 11 hodinami
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
před 12 hodinami
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
včera
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
včera
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
včera
Důchody ovlivní i další svátky. V květnu budou dva výplatní termíny jiné
včera
Češi se podíleli na mezinárodní operaci proti útočníkům s vazbami na Rusko
včera
Trumpův vzkaz Íránu přinutil slavného herce k reakci. Bílý dům se ozval
včera
Pavel Novotný je zpátky v ODS. Označil se za ztraceného syna
včera
Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Problém by měl jeden z jeho partnerů
včera
Evropská letiště čelí vážné hrozbě. Nedostatek paliva může v Evropské unii uzemnit letadla
Evropská letiště čelí hrozbě, která by mohla ochromit nadcházející letní prázdninovou sezónu. Pokud se v příštích třech týdnech nepodaří obnovit stabilní dodávky ropy přes Hormuzský průliv, hrozí podle odborníků systémový nedostatek leteckého paliva v celé Evropské unii. Varování přichází v době, kdy jsou globální energetické trhy otřeseny válečným konfliktem mezi USA, Izraelem a Íránem.
Zdroj: Libor Novák