Praha – Mikulovský festival Eurotrialog je za dveřmi a pořadatelé ohlašují hlavní hvězdy programu. Už tento víkend 26. a 27. srpna vystoupí na hlavním pódiu například Lenka Dusilová, Mateřská.com, Laura a její tygři, Kittchen, Máma bubo, Už jsme doma a další.
V pátečním programu se na hlavním pódiu objeví Mateřská.com, Pohřební kapela, Už jme doma, legendární Schodiště či Lenka Dusilová. Ve stanu je doplní Violinna Band, dravý folk rock Budoáru staré dámy, originální mladé bandy Leto a Schrödingerova kočka či klasikové české nové vlny Máma Bubo.
V sobotu na návštěvníky festivalu čeká obří bubenická kapela složená z profesionálních hudebníků i samotných návštěvníků. Můžete si tak zabubnovat s kmenovými hráči „Sletu bubeníků" Pavlem Fajtem, Pavlem Koudelkou, Papisem Nyassem a dalšími.
Sobotě budou také vedle Laury a jejích tygrů dominovat pražští The Prostitutes, skvělý original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu brněnských Poletíme? nebo zadumaný Kittchen za doprovodu multiinstrumentalisty Tomáše Neuwertha.
Pro děti do 15 let, které mají na festival v doprovodu rodičů vstup zdarma, je také připraven speciální program: výuka jízdy na skatu, malování henou a smývatelnými spreji, skládání origami a další aktivity.
18. ročník festivalu Eurotrialog v Mikulově proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. srpna v areálu mikulovského Amfiteátru.
Aktuálně se děje
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
11. července 2026 19:04
Pavel by byl rád, kdyby se spor mezi ním a Babišem uklidnil
Prezident Petr Pavel se domnívá, že by se po summitu NATO mohla situace mezi ním a premiérem Andrejem Babišem (ANO) uklidnit. Podle Pavla je stále možné se na řadě věcí pragmaticky domluvit.
Zdroj: Jan Hrabě