Praha - Již tento pátek vychází dlouho očekávané studiové album písničkáře Xindla X, které nese název Kvadratura záchranného kruhu. Xindl X na něm opět využívá převážně akustické nástroje a mísí pop s folkem a dalšími styly, stejně jako u předchozí úspěšné desky Čecháček Made.
Na této desce se ale Xindl X na rozdíl od těch předchozích snaží o to, aby písně měly stejnou náladu a energii jakou mají na koncertech. Proto album vznikalo pouze v pětici muzikantů a bez jakýchkoliv hostů.
Z nového alba Kvadratura záchranného kruhu XINDL X představil už začátkem roku skladbu Na vodě, která se dlouhou dobu držela na čele našich hitparád, a před týdnem spatřil světlo světa i druhý singl – balada Popelka.
Xindl X nové alebum popisuje slovy: „Písně spojuje to, že všechny vypráví příběhy lidí, topících se ve svých problémech. Ale jinak jsem se snažil, aby deska byla tématy a náladami co nejpestřejší. Najdete tu vážnější písně, jako třeba Na palubě Titanicu, která popisuje rozpad společnosti během krize, nebo Žáby v hrnci, líčící atmosféru doby, kde „ve strachu z netolerantních ztratili jsme toleranci", ale i satirickou skladbu Mušle o poměřování si pindíků na záchodech či žertovnou píseň o milostných katastrofách Mýval. Portréty ztracených existencí ve víru velkoměsta Popelka a Vítr v kešeni, ale i písně o neztrácení naděje jako Na vodě, Od mozku k srdci či Světlo na konci tunelu. A navrch píseň o andělech mezi námi Gréta."
K novému albu je také naplánované koncertní turné, které startuje na ajře příštího roku a bude zahájeno dvěma po sobě jdoucími koncerty v pražském Lucerna Music Baru 28. února a 1. března 2017, následovat budou města: 9. 3. Brno, Semilaso; 11. 3. Jindřichův Hradec, KC Jitka; 17. & 18. 3. Plzeň, Buena Vista Club, 23. 3. Olomouc, U Klub, 24. 3. Ostrava, Garage Club a 31. 3. Pardubice, ABC klub. Hostem bude Petr Lűftner, kterému Ondřej Ládek produkoval debutové album Až se příště narodím. Vstupenky jsou již nyní k zakoupení v předprodejní síti Ticketpro.
Související
Pohádka ve StarDance skončila pro Xindla X
Kdo vyhraje letošní StarDance? Bookmakeři mají dva favority
Aktuálně se děje
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
včera
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
včera
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
včera
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
včera
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
včera
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
20. července 2026 21:57
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
20. července 2026 21:01
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
20. července 2026 19:04
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
20. července 2026 17:39
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
20. července 2026 16:53
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
20. července 2026 15:43
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
20. července 2026 14:30
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
Vláda schválila návrh na zamítnutí kompetenční žaloby, kterou k Ústavnímu soudu podal prezident Petr Pavel. Dokument připravený ministrem spravedlnosti Jeronýmem Tejcem zároveň obsahuje požadavek na vyloučení soudce zpravodaje Pavla Šámala z dalšího projednávání celého případu. Vládní kabinet jej totiž viní ze soudního aktivismu v souvislosti s jeho nedávným rozhodnutím o předběžném opatření.
Zdroj: Libor Novák