Ducha Vánoc v Brně roztančí narozeninová party klubu Fléda

Brno – Hudební klub Fléda oslaví šestnácté narozeniny v předvečer Štědrého dne. Na narozeninové oslavě, která uzavře nabitou podzimní sezónu, předvedou taneční a nekonvenční elektrnickou show akustičtí technaři z Rakouska Elektro Guzzi. V české premiéře představí skladby z nového alba Clones.

V předvečer Štědrého dne oslaví klub Fléda šestnácté výročí založení a na narozeninové party jim zahrají akustičtí technaři z Rakouska Elektro Guzzi. Na originální taneční show představí skladby z nového alba Clones. Završí tak celoroční cestu klubu k elektronicky vyhraněnější a žánrově otevřenější dramaturgii. Jejich vystoupení doplní brněnské duo 1flfsoap. Vystoupení rakouských Elektro Guzzi uzavře nabitou podzimní sezónu, která dosud nabídla přes padesát akcí.

„Letos se nám na Flédu podařilo pozvat ještě více elektronických projektů než v minulých letech. I díky klubové noci Elektra a festivalu Echoes u nás mohli fanoušci vidět jak dobře známá jména jako Danger, Digitalism nebo DJ HELL, tak aktuální projekty jako Zebra Katz či Kiasmos. Zároveň u nás dostaly prostor i svérázné indie kytarovky se zálibou v digitálním zvuku," shrnuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá.

Experimentální trojice Elektro Guzzi se potkala v roce 2004 v Rakousku. Bernhard Breuer, Jakob Schneidewind a Bernhard Hammer měli společnou vášeň – lásku ke krautrocku a postpunkovým kapelám. Chtěli se však v novém projektu věnovat především taneční hudbě. Jejich skladby jsou založené na minimalismu a spojují taneční muziku s instrumentálním technem. Eponymní debut vydali až v roce 2010, následovala alba Parquet (2011) a Observatory (2014). Na nejnovějším albu Clones trojice zabrousila do hutnějších a písničkovějších aranžmá, která slibují ještě intenzivnější koncertní zážitek.

„Elektro Guzzi svou instrumentální verzí techna zajímavě kopírují obě roviny. Jejich koncertní vystoupení jsou fascinující ukázkou až strojové přesnosti. Kromě toho ale vyzařují krystalickou energii, která strhává fanoušky po celém světě. Skladby z nového alba Clones jsou navíc ve srovnání se svými staršími sourozenci melodičtější a často zvukově hutnější," dodává Cichá.

O druhou stage během narozeninové party klubu Fléda se postará projekt Heldenkëllerz a především brněnské duo 1flfsoap (One foot long fecal sandwich of audio penis). To tvoří bubeník známý z Ghost of You Michal Janík a kytarista Lukáš Palán, kteří prosluli svým nepředvídatelným a živelným vystupováním. Jejich hudba spojuje živé bicí a kytaru s elektronikou. Brněnská dvojice se dokázala prosadit i v zahraničí – vystoupila na showcasovém festivalu Spring Break v polské Poznani a v Londýně.

Narozeniny Flédy s vystoupením Elektro Guzzi se koná 23. prosince od 20 hodin. O afterparty se postarají DJ Joshek a Ban Jarnet.

Související

Fallgrapp (foto Stanči Karellová)

Fallgrapp přivezou na Flédu nejnovější desku Ostrov

Devět členů nadžánrových Fallgrapp se s lehkostí pohybuje od downtempa, přes trip-hop a alternativní pop až k rapu. Přesně před dvěma lety vyšla skupině nahrávka Ostrov (2020). Na Flédě jí poprvé představí 23. 3. 2022. Sama kapela a taktéž kritika označují album za nejvyspělejší tvorbu Fallgrapp: „Nemusíte o minulosti slovenských Fallgrapp vědět nic, přesto už během prvních minut poslechu třetí řadovky Ostrov pochopíte, že tahle kapela netrpí bázlivostí a nebojí se velkých vizí,“ napsal server Frontman.cz.
Fléda

OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa

Brno – Do brněnského klubu Fléda zavítal ve středu 17.10. oceňovaný skladatel filmové hudby Jan P. Muchow. Spolu s ním dorazil ansámbl The Antagonists složený ze znamenitých českých muzikantů. Zazněly známe hity s filmů Samotáři, Grandhotel, Ve stínu nebo Teorie tygra.

Více souvisejících

Fléda elektronická hudba Brno

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Los Angeles

Nenápadný úspěch amerického státu. Je mezi světovými ekonomickými lídry

Mezi nejsilnějšími ekonomikami světa tradičně figurují Spojené státy, Čína, Německo, Indie či Japonsko. Avšak mezi tyto velikány se nenápadně proplížil jeden neobvyklý účastník – Kalifornie. Stát, který není suverénním členem OSN, ale součástí Spojených států, se nachází na nečekaném místě v žebříčku zemí podle HDP. Kalifornie totiž překonala Japonsko a zařadila se na čtvrté místo. 

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pochod v Praze nedošel do cíle. Zasahovali i policisté

Jako každý rok se u příležitosti Pochodu pro život střetli v ulicích v centru Prahy příznivci a odpůrci potratů. V akci tak byla i policie. Dnešní demonstrace také ochromily městskou hromadnou dopravu, několik tramvajových linek muselo jezdit odklonem. 

včera

včera

Donald Trump (21. února 2025).

Putin možná nechce ukončit válku, připouští si Trump. Kremlu pohrozil

Americký prezident Donald Trump již připouští, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin možná nestojí o ukončení války na Ukrajině. Rusku pohrozil sankcemi, které by se mimo jiné mohly týkat bankovního sektoru. Stalo se tak poté, co Trump dnes jednal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. 

včera

včera

včera

Gestapo było pod přímým velením Heinricha Himmlera.

Od Gestapa k dnešku: Historie zneužité moci, selhání práva a nebezpečí mlčící většiny

Před 92 lety bylo založeno Gestapo – nechvalně proslulý represivní nástroj nacistického režimu, bezprostředně podřízený Adolfu Hitlerovi. Během pouhých dvanácti let své existence si tato organizace vydobyla pověst symbolu teroru, systematického útlaku a bezohledného potírání jakéhokoli odporu. Gestapo se stalo zosobněním strachu, které poznamenalo celou jednu epochu evropských dějin.

včera

Metro

Praha dnes večer posílí metro. Kvůli studentům a Majálesu

Pražské metro bude v noci ze soboty na neděli fungovat déle, než bývá o víkendech obvyklé. Důvodem je konání festivalu Pražský Majáles na letišti v Letňanech. Účastníci jsou nabádáni k tomu, aby k cestě na akci využili městskou hromadnou dopravu. 

včera

včera

Aktualizováno včera

Svět se loučí s papežem Františkem. (26.4.2025) Prohlédněte si galerii

Svět se rozloučil s papežem Františkem. Dorazili Trump či Zelenskyj

Svět se v sobotu dopoledne rozloučil se zesnulým papežem Františkem. Pohřeb proběhl za účasti světových lídrů ve Vatikánu, podle odhadů mu na místě přihlíželo až 200 tisíc lidí. Papež po smutečním obřadu spočine v bazilice Panny Marie Sněžné. Katolickou církev následně čeká volba nového lídra. 

včera

Marco Rubio

Rubio udělal rozhodnutí, které může ovlivnit vztahy s Evropou

V USA padlo důležité personální rozhodnutí, které může ovlivnit vztahy s Evropou. Americké ministerstvo zahraničí jmenovalo nového muže do čela kanceláře pro evropské a euroasijské vztahy. Bude jím Brendan Hanrahan, informoval web DW s odkazem na informace na webu úřadu. 

včera

David Pastrňák

Nadějná zpráva pro české fanoušky. Boston povolil Pastrňákovi reprezentovat na MS

Více než dva týdny před hokejovým světovým šampionátem v Dánsku a ve Švédsku je jasné, že by trenér Radim Rulík mohl počítat s největší českou hvězdou a oporou národního týmu Davidem Pastrňákem. Boston, v němž Pastrňák hraje, totiž ve středu na tiskové konferenci oznámil, že mu udělil povolení na nadcházejícím MS Česko reprezentovat.

včera

včera

Donald Trump (21. února 2025).

Trump tvrdí, že dohoda o ukončení války na Ukrajině je blízko

Rusko a Ukrajina jsou velmi blízko dohodě, napsal americký prezident Donald Trump na sociální síti Truth Social. Stalo se tak poté, co média přinesla detaily amerického mírového návrhu. Washington je připraven uznat ruskou anexi Krymu. Ukrajina by zároveň nemohla vstoupit do NATO. 

včera

25. dubna 2025 21:39

Jednání Putina s Witkoffem trvalo tři hodiny. Podle Kremlu bylo konstruktivní

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým podnikatelem a prostředníkem Stevem Witkoffem, které v Moskvě trvalo tři hodiny, bylo podle prezidentského poradce Jurije Ušakova „konstruktivní“. Kromě samotného prezidenta a Witkoffa se schůzky zúčastnili i šéf Ruského fondu národního bohatství Kirill Dmitrijev a Ušakov sám.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy