Českého slavíka získal Karel Gott, Lucie Bílá a Kabát

Praha - V Hudebním divadle Karlín v Praze včera večer proběhl 51. ročník ankety Český slavík. V kategorii zpěvaček již podevatenácté zvítězila Lucie Bílá. Na druhém místě skončila Lucie Vondráčková a třetí byla Ewa Farna. Nejoblíbenější kapelou se pojedenácté stala skupina Kabát, která zvítězila i loni. Absolutním vítězem se stal Karel Gott.

Deník Shopaholičky

Bílá v dubnu oslavila padesátiny. Při této příležitosti měla v listopadu vystoupit na dvou koncertech v pražské O2 areně, kvůli zdravotní indispozici ale koncerty přesunula na 8. ledna 2017.

"Do dnešního dne jsem měla 128 koncertů. Mohlo jich být 130. Nikomu to nepřeji," narážela Bílá na své onemocnění při přebírání ocenění. "Ale ty dva zrušené koncerty mi něco úžasného přinesly - zjistila jsem, že mám kolem sebe úžasný tým lidí, skvělé přátele a hlavně fandy. Já jsem takovou podporu nezažila za všech těch 18 slavíků dohromady. Já vám strašně děkuji, a jestli můžu poprosit, tak ještě toho dvacátého, ne?" dodala se smíchem.

Za Kabát poděkoval fanouškům zpěvák skupiny Josef Vojtek. "Snad se vám odvděčíme tím, že intervaly našich koncertů zkracujeme, a budeme vystupovat za 11 měsíců," řekl.

Druhá skončila skupina Ortel a na třetím místě Chinaski. Kontroverzní kapela Ortel, které kritici vyčítají xenofobní texty namířené proti menšinám, se v loňském 50. ročníku také stala druhou nejpopulárnější skupinou a její frontman Tomáš Ortel (rodným příjmením Hnídek), s neonacistickou minulostí, skončil mezi zpěváky třetí. Po dnešním projevu Ortela, který si postěžoval, že písně kapely nehrají v rádiích, zazněl vlažný potlesk a pískot.

V kategorii Absolutní slavík vyhrál Karel Gott a umístil se na prvním místě v kategorii zpěváků před Tomášem Ortelem a Michalem Davidem, který získal třetí místo.

Psali jsme: Českého slavíka Gotta uslyšíme ve filmu Anděl Páně 2 v duetu se svou dcerou Karel Gott se naštval: Pohár trpělivosti přetekl, musíme jednat Lucie Bílá ze zdravotních důvodů odložila koncerty v O2 areně  

Ocenění pro Gotta předával zpěvákově dceři očividně dojatý olympijský medailista v judu Lukáš Krpálek. Charlotte Gottová si pro ceny přišla v šatech se 40 slavíky. "Je jich tolik, kolik má maminka let nebo kolik jich má tatínek doma," podotkla.

"Tohle jsem opravdu nečekala," řekla na úvod, a rozesmála tak publikum v sále. "Tatínek mě sem poslal, protože maminka ani Nellynka nejsou fotogenické nebo se nechtějí ukazovat před kamerami. Mně to nevadí, já jsem po tatínkovi, a jsem na to pyšná. Tatínek vám všem moc děkuje za hlasy. Moc tady s vámi chtěl být, ale bohužel nemůže, protože je znovu v nemocnici se zády," doplnila.

Gott byl oceněn také jako interpret nejoblíbenější písně posluchačů rádia Impuls, kterou se stala Země vstává s hudbou od Michala Davida a textem od Lou Fanánka Hagena. Tuto cenu za Gotta převzal v úvodní části slavnostního večera 51. ročníku ankety David.

Deník Shopaholičky

Související

Více souvisejících

Český slavík Lucie Bílá Karel Gott

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

včera

Princ Harry v dokumentární sérii Heart of Invictus.

Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen

Může se princ Harry ještě někdy vrátit do Velké Británie? Poslední roky se to nezdálo být moc pravděpodobné, mladší ze synů krále Karla III. totiž žije s rodinou v USA. Pro tuto chvíli se na tom nic nemění, ale začíná se řešit, zda se princ nevrátí alespoň v budoucnosti. 

včera

Důchody

Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad

Důchody budou od ledna po pravidelné valorizaci vypláceny v nové výši, ale nejde o jedinou změnu. Česká správa sociálního zabezpečení od ledna na základě změny zákona přestává automaticky zasílat valorizační oznámení v listinné podobě. Změna směřuje k modernizaci a zefektivnění komunikace s klienty a ke snížení množství listinných dokumentů. 

včera

včera

Aktualizováno včera

Patrik Hezucký

Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký

Česko v pátek večer zasáhla smutná zpráva. Ve věku 55 let zemřel populární moderátor Patrik Hezucký, jehož proslavily roky úspěšného vysílání ranní show na Evropě 2, na kterém se podílel s kolegou Leošem Marešem. Hezucký strávil poslední dny v benešovské nemocnici, kde bojoval s blíže nespecifikovanou vážnou nemocí. 

včera

Bundeswehr, ilustrační fotografie.

Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých

Německý parlament schválil zavedení dobrovolné vojenské služby ve snaze posílit národní bezpečnost v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině. Podle BBC jde o zásadní změnu v přístupu Berlína k armádě, která by se podle kancléře Friedricha Merze měla stát nejsilnějším konvenčním vojskem v Evropě. 

včera

Netflix

Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN

Společnost Netflix triumfovala v boji o získání legendárních studií Warner Bros. a HBO. V pátek ráno Netflix oznámil, že dosáhl dohody se společností Warner Bros. Discovery (WBD) o koupi legendárního televizního a filmového studia a jeho aktiv, včetně streamovací služby HBO Max, za částku 72 miliard dolarů. Toto oznámení podle CNN šokovalo Hollywood a přepsalo očekávání ohledně budoucího směřování WBD, která je zároveň mateřskou společností zmíněné televizní stanice.

včera

Prezident Trump

Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci

Americký prezident Donald Trump a jeho administrativa zveřejnili novou Národní bezpečnostní strategii, která obsahuje výbušné tvrzení. Dokument viní Evropskou unii a migrační politiku z hrozícího a totálního kulturního rozpadu starého kontinentu. Strategie tvrdí, že ekonomické problémy Evropy jsou „zastíněny reálnou a mnohem drastičtější vyhlídkou civilizačního vymazání“ během příštích dvaceti let.

včera

Martin Kuba na 24. kongresu ODS

Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik

Jihočeský hejtman Martin Kuba domluvil odchod z ODS s pravděpodobně budoucím premiérem Andrejem Babišem (ANO). Promluvil o tom v pořadu Osobnost Plus politický analytik Bohumil Pečinka. Z čela ODS brzy odejde dosavadní předseda vlády Petr Fiala, a právě Kuba byl jedním z favoritů na jeho nástupce. Jeho krok jen potvrzuje, že občanští demokraté před sebou mají velmi náročné období.

včera

Mark Rutte, generální tajemník NATO

Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO

Generální tajemník NATO Mark Rutte uvedl, že spojenci zůstanou pevní ve svém závazku podporovat Ukrajinu. Rutte v Bruselu na tiskové konferenci po setkání ministrů zahraničí Aliance přivítal jednání o mírovém plánu pro Ukrajinu, která probíhají za účasti Spojených států. Zároveň však zdůraznil, že podpora Kyjevu nesmí polevit.

včera

Vánoce

Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů

Mluvčí Generálního štábu Hasičského záchranného sboru ČR Klára Ochmanová v rozhovoru pro EuroZprávy.cz promluvila o tom, na co by si lidé měli dávat pozor během období adventu a Vánoc. Upozornila na základní pravidla, jak požárům předcházet, jak se chovat v případě zahoření elektroniky a jakým způsobem správně hasit vzniklý oheň. „Nejdůležitější je nezpanikařit a zachovat klid. K tomu klidu přispěje i to, že jsme na možnost požáru připravení – víme například, kde máme hasicí přístroj a jak ho použít, abychom nemuseli studovat návod až ve chvíli, kdy hoří,“ říká.

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska

Summit ruského prezidenta Vladimira Putina a indického premiéra Narendry Modiho v Novém Dillí přinesl další posílení bilaterálních vztahů v oblastech obrany, energetiky a technologií. Putin po jednáních, která se konala v pátek, potvrdil, že Rusko je připraveno pokračovat v nepřerušovaných dodávkách paliv pro Indii, což Moskvě zajišťuje důležitý trh v době západních sankcí.

včera

Vladimír Putin

Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Moskva se zmocní celého ukrajinského regionu Donbasu buď „vojenskými, nebo jinými prostředky“. Tímto postojem se utvrdil v jednom ze svých hlavních požadavků v době, kdy ukrajinští představitelé odjíždějí na další kolo mírových rozhovorů do Spojených států. Putin dorazil ve čtvrtek do Dillí, kde má jednat s indickým premiérem Narendrou Modím.

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost

Válka na Ukrajině nadále pokračuje, protože Moskva podmiňuje jednání požadavky ohrožujícími ukrajinskou suverenitu i západní strategické zájmy. Kreml mezitím upevňuje ideologii trvalé konfrontace a rozšiřuje svůj vliv hybridními prostředky od Pobaltí až po Kazachstán. Slábnoucí jednota Západu posiluje ruské ambice a zvyšuje riziko, že konflikt přeroste v širší bezpečnostní krizi, již už nebude možné ignorovat.

včera

S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum

Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy