Praha - Koncert Tata Bojs společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu (SOČR) rozhlasu byl dle reakcí fanoušků veskrze výjimečným zážitkem. Kapela a SOČR se tedy rozhodli podělit se o něj znovu i s těmi, kdo koncert nestihli.
"Do poslední chvíle nebylo jasné, alespoň mně, jestli to bude velký zážitek nebo velký průšvih. Věděli jsme, že aranže jsou výborné, orchestr prvotřídní, dirigent skvělý. Ale bylo tolik věcí, na které bylo potřeba myslet, které se mohly pokazit.... Potom se ale ukázala zajímavá věc. A totiž, že my a SOČR máme asi nejlepší publikum v Praze! Kombinace našich fanoušků a abonentů orchestru byla zabijácká. Najednou to vlastně šlo samo. Nervozita odezněla a celý koncert byla radost," okomentoval Mardoša unikátní spolupráci Tata Bojs a SOČRu.
"Společný večer ve Foru Karlín přinesl nemálo očekávání, která byla vyplněna na maximum. Napomohla tomu povedená selekce skladeb a aranžérský um Marka Doubravy... Důležitým zjištěním byl fakt, že SOČR nehrál jen doprovodnou úlohu, jak to většinou v podobně koncipovaných projektech bývá, naopak speciální aranže byly na míru ušité právě pro jednotlivé sekce tohoto orchestru... Symbióza mezi symfoniky a kapelou fungovala skvěle," pochválil Dan Hájek z Musicserver.cz.
Akce s podtitulem "SOČR uvádí: TATA / BOJS aneb nechte oblek doma!", která proběhla v rámci letošních 90tých narozenin SOČRu, patří mezi hudební události letošního podzimu. První příležitost k poslechnutí koncertu bude na Štědrý den ve 20:00, kdy záznam odvysílá Český rozhlas Radiožurnál. Ti, kteří raději v daném čase zvolí pohádku, se pak dočkají na jaře 2017, na kdy je plánováno vydání záznamu u Supraphonu.
Související
Nebe v plamenech. Jubilejní ročník přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis láká na hvězdné soutěžní týmy i bohatý doprovodný program
Tata Bojs vydají záznam ze společného koncertu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu
skupina Tata Bojs , Forum Karlín , Český rozhlas
Aktuálně se děje
před 19 minutami
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
před 1 hodinou
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
před 2 hodinami
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
před 3 hodinami
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
před 4 hodinami
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
před 5 hodinami
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
před 6 hodinami
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 8 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
Americký ministr zahraničí Marco Rubio během ministerského zasedání ve Švédsku oznámil, že nadcházející vrcholná schůzka Severoatlantické aliance v Ankaře bude patřit k nejdůležitějším summitům lídrů v celé historii NATO. Hlavním důvodem je nutnost reagovat na otevřené zklamání prezidenta Donalda Trumpa z toho, jakým způsobem aliance přistoupila k americkým vojenským operacím na Blízkém východě. Podle šéfa americké diplomacie se tento zásadní rozpor nepodaří vyřešit okamžitě, ale bude vyžadovat podrobné jednání na nejvyšší úrovni hlav států za přibližně šest týdnů.
Zdroj: Libor Novák