Brněnský klub Fléda láká na jarní sezónu

Brno – Hudební klub Fléda láká na jarní sezónu, která bude pokračovat v elektronicky vymezenější a žánrově otevřenější dramaturgii. Čeká nás česká premiéra francouzského DJ a producenta Brodinskiho nebo další části festivalu Echoes.

Brněnská Fléda slavila s novou dramaturgií úspěchy u publika i odborné veřejnosti. Zůstává sice multižánrová, ale v porovnání s předchozími sezónami má jasný směr. Odvážná orientace na velká jména z oblasti nemainstreamové hudby přivedla do klubu osvícenější návštěvníky. „Mám velkou radost, že dlouhodobý plán klubu stát se respektovaným středoevropským hudebním stánkem se pomalu začíná naplňovat“, říká jednatel Fleda Company Lukáš Stara.

„Rok 2016 byl pro nás průlomový. Podařilo se nám změnit roli klubu a jeho vnímání ze strany veřejnosti. Přijali jsme roli hledačů, průkopníků a objevitelů. Nebojíme se zvát na Flédu u nás zatím málo známé zahraniční projekty. Nesoustředíme se přitom jen na live a DJ elektronické projekty, sledujeme aktuální dění v oblasti progresivního post-punku a synthpopu, mapujeme americkou hiphopovou scénu a snažíme se představovat i žánrově neuchopitelné, ale zajímavé solitéry“, shrnuje dramaturgii Flédy Marie Butula Cichá.

Největší pozornost Fléda stále věnuje elektronické hudbě. V únoru nás čeká česká premiéra francouzského DJ a producenta Brodinskiho, který originálním způsobem mísí prvky noisy techna, bass heavy housu a minimalistického techna s autentickými hip hopovými elementy.

Pokračuje také festival Echoes, který se nyní zaměří na minimalistické tendence elektroniky. Festival láká na hlavní hvězdu, kteru bude německý producent, programátor a kytarista Jan Blomqvist. Ten v únoru představí svou inovativní fúzi melodického elektro popu, deep housu a minimal techna doprovázeného svým podmanivým a zasněným hlasem.

Dalším lákadlem jsou Christian Löffler, který v dubnu přiveze své minimalistické techno prokládané zvuky přírody. Magickou hudbu lesa doplní zpěvačka Mohna. Exkluzivní čtyřhodinový set připavuje pro brněnské publikum londýnský DJ Erol Alkan. Na klubovou noc Elektra přijede také německá techno hvězda Gregor Tresher a stále populárnější Ital Enrico Sangiuliano. Vrátí se také živá elektronika rakouských HVOB, polský indie-popový tandem The Dumplings, legenda experimentální hudby Swans a mnoho dalších jmen světové elektro scény.

Kromě zahraničních hvězd diváci nepřijdou ani o česká a slovenská jména. Čeká nás společný koncert Longital a Bratří Orffů, slovenské kapely Horkýže Slíže nebo čeští Poletíme? a Mňága a Žďorp.

Vybrané koncerty jarní sezóny 2017 klubu Fléda:

20/1       VENDETA: Tantrum Desire (UK), Dossa&Locuzzed (AT)    25/1       The Vibrators (UK)  30/1       De Staat (NL) + Zimmerman (BE)   1/2         Longital (SK) & Bratři Orffové  3/2         Brodinski (FR)    7/2         Og Maco (USA)  16/2       The Dumplings (PL)    18/2       Movits! (SWE)  23/2       Mydy Rabycad   24/2       ECHOES: Jan Blomqvist (DE)  1/3         Horkýže Slíže (SK)  2/3         Horkýže Slíže (SK)  3/3         ELEKTRA: Enrico Sangiuliano (IT)   9/3         Mňága a Žďorp   14/3       Swans (USA) + Little Annie (USA) 16/3       Joy Wellboy (BE)   22/3       Poletíme?  30/3       Hentai Corporation + Cocote Minute  7/4         ECHOES: Christian Löffler & Mohna live (DE)  8/4         Cigarettes After Sex (USA)   19/4       Anti-flag (USA) + special guests   20/4       Korben Dallas (SK) 22/4       HVOB (AT)   12/5       Gregor Tresher (DE)  19/5       ECHOES: Erol Alkan (UK)   

Související

Fallgrapp (foto Stanči Karellová)

Fallgrapp přivezou na Flédu nejnovější desku Ostrov

Devět členů nadžánrových Fallgrapp se s lehkostí pohybuje od downtempa, přes trip-hop a alternativní pop až k rapu. Přesně před dvěma lety vyšla skupině nahrávka Ostrov (2020). Na Flédě jí poprvé představí 23. 3. 2022. Sama kapela a taktéž kritika označují album za nejvyspělejší tvorbu Fallgrapp: „Nemusíte o minulosti slovenských Fallgrapp vědět nic, přesto už během prvních minut poslechu třetí řadovky Ostrov pochopíte, že tahle kapela netrpí bázlivostí a nebojí se velkých vizí,“ napsal server Frontman.cz.
Fléda

OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa

Brno – Do brněnského klubu Fléda zavítal ve středu 17.10. oceňovaný skladatel filmové hudby Jan P. Muchow. Spolu s ním dorazil ansámbl The Antagonists složený ze znamenitých českých muzikantů. Zazněly známe hity s filmů Samotáři, Grandhotel, Ve stínu nebo Teorie tygra.

Více souvisejících

Fléda elektronická hudba Brno

Aktuálně se děje

před 15 minutami

Los Angeles

Nenápadný úspěch amerického státu. Je mezi světovými ekonomickými lídry

Mezi nejsilnějšími ekonomikami světa tradičně figurují Spojené státy, Čína, Německo, Indie či Japonsko. Avšak mezi tyto velikány se nenápadně proplížil jeden neobvyklý účastník – Kalifornie. Stát, který není suverénním členem OSN, ale součástí Spojených států, se nachází na nečekaném místě v žebříčku zemí podle HDP. Kalifornie totiž překonala Japonsko a zařadila se na čtvrté místo. 

před 1 hodinou

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pochod v Praze nedošel do cíle. Zasahovali i policisté

Jako každý rok se u příležitosti Pochodu pro život střetli v ulicích v centru Prahy příznivci a odpůrci potratů. V akci tak byla i policie. Dnešní demonstrace také ochromily městskou hromadnou dopravu, několik tramvajových linek muselo jezdit odklonem. 

před 2 hodinami

před 4 hodinami

Donald Trump (21. února 2025).

Putin možná nechce ukončit válku, připouští si Trump. Kremlu pohrozil

Americký prezident Donald Trump již připouští, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin možná nestojí o ukončení války na Ukrajině. Rusku pohrozil sankcemi, které by se mimo jiné mohly týkat bankovního sektoru. Stalo se tak poté, co Trump dnes jednal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Gestapo było pod přímým velením Heinricha Himmlera.

Od Gestapa k dnešku: Historie zneužité moci, selhání práva a nebezpečí mlčící většiny

Před 92 lety bylo založeno Gestapo – nechvalně proslulý represivní nástroj nacistického režimu, bezprostředně podřízený Adolfu Hitlerovi. Během pouhých dvanácti let své existence si tato organizace vydobyla pověst symbolu teroru, systematického útlaku a bezohledného potírání jakéhokoli odporu. Gestapo se stalo zosobněním strachu, které poznamenalo celou jednu epochu evropských dějin.

před 7 hodinami

Metro

Praha dnes večer posílí metro. Kvůli studentům a Majálesu

Pražské metro bude v noci ze soboty na neděli fungovat déle, než bývá o víkendech obvyklé. Důvodem je konání festivalu Pražský Majáles na letišti v Letňanech. Účastníci jsou nabádáni k tomu, aby k cestě na akci využili městskou hromadnou dopravu. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno před 10 hodinami

Svět se loučí s papežem Františkem. (26.4.2025) Prohlédněte si galerii

Svět se rozloučil s papežem Františkem. Dorazili Trump či Zelenskyj

Svět se v sobotu dopoledne rozloučil se zesnulým papežem Františkem. Pohřeb proběhl za účasti světových lídrů ve Vatikánu, podle odhadů mu na místě přihlíželo až 200 tisíc lidí. Papež po smutečním obřadu spočine v bazilice Panny Marie Sněžné. Katolickou církev následně čeká volba nového lídra. 

před 10 hodinami

Marco Rubio

Rubio udělal rozhodnutí, které může ovlivnit vztahy s Evropou

V USA padlo důležité personální rozhodnutí, které může ovlivnit vztahy s Evropou. Americké ministerstvo zahraničí jmenovalo nového muže do čela kanceláře pro evropské a euroasijské vztahy. Bude jím Brendan Hanrahan, informoval web DW s odkazem na informace na webu úřadu. 

před 11 hodinami

David Pastrňák

Nadějná zpráva pro české fanoušky. Boston povolil Pastrňákovi reprezentovat na MS

Více než dva týdny před hokejovým světovým šampionátem v Dánsku a ve Švédsku je jasné, že by trenér Radim Rulík mohl počítat s největší českou hvězdou a oporou národního týmu Davidem Pastrňákem. Boston, v němž Pastrňák hraje, totiž ve středu na tiskové konferenci oznámil, že mu udělil povolení na nadcházejícím MS Česko reprezentovat.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Donald Trump (21. února 2025).

Trump tvrdí, že dohoda o ukončení války na Ukrajině je blízko

Rusko a Ukrajina jsou velmi blízko dohodě, napsal americký prezident Donald Trump na sociální síti Truth Social. Stalo se tak poté, co média přinesla detaily amerického mírového návrhu. Washington je připraven uznat ruskou anexi Krymu. Ukrajina by zároveň nemohla vstoupit do NATO. 

před 15 hodinami

včera

Vladimir Putin

Jednání Putina s Witkoffem trvalo tři hodiny. Podle Kremlu bylo konstruktivní

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým podnikatelem a prostředníkem Stevem Witkoffem, které v Moskvě trvalo tři hodiny, bylo podle prezidentského poradce Jurije Ušakova „konstruktivní“. Kromě samotného prezidenta a Witkoffa se schůzky zúčastnili i šéf Ruského fondu národního bohatství Kirill Dmitrijev a Ušakov sám.

včera

Kometa Brno porazila Dynamo Pardubice 4:2

Kometa zvládla klíčový duel v Pardubicích, po výhře 4:2 je krok od titulu

Páté finále play-off hokejové extraligy přineslo pořádné drama, které nakonec lépe zvládli hráči Komety Brno. V pardubické enteria areně vyhráli 4:2, a ve finálové sérii proti Dynamu vedou 3:2 na zápasy. Přestože domácí ve třetí třetině mohutně dotahovali, brněnský celek si vítězství zkušeně pohlídal a v poslední sekundě zpečetil výhru gólem do prázdné brány. Kometa je tak jedinou výhru od zisku mistrovského titulu.

včera

včera

Je to černé na bílém Za Trumpovu obchodní válku nejvíce zaplatí USA? spočítal MMF

Obchodní válka rozpoutaná americkým prezidentem Donaldem Trumpem výrazně poškozuje světovou ekonomiku a zvyšuje riziko finanční krize. Ve své nejnovější prognóze to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF), který zároveň upozorňuje, že právě Spojené státy ponesou největší následky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy