Praha/Brno – Východ a Západ se na jednom jevišti setkají už tento týden. Unikátní multižánrový festival Songfest.cz spojuje jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské či ujgurské písně v podání předních českých i zahraničních umělců. 16. ročník festivalu zároveň přivítá čínský nový rok Kohouta.
Unikátní multižánrový festival Songfest.cz spojuje umění Východu a Západu. Nabízí jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské nebo ujgurské písně v podání Feng-yűn Song a Tria Puo. Návštěvníci se dále mohou těšit na herce, básníka a zpěváka Jana Budaře, tradiční indonéské tance nebo nezaměnitelný humor herce Jaroslava Duška.
Festival Songfest.cz zahájí 26. ledna v Příboře a hned další večer se přesune do Olomouce. V tento den podle kalendáře končí rok Opice a následující den je naopak prvním dnem nového roku Kohouta, který Songfest.cz oslaví v brněnském Buranteatru. Tento večer bude jedinečný nejen oslavou nového roku; další mimořádnou událostí je křest nového alba Děvče z Ta-panu Feng-yűn Song a Tria PUO. Za kmotry zbrusu nové desce půjdou Jaroslav Dušek, Jan Budař a Dobrý čajovník Jakub Vavřina. První týden festivalu bude zakončen ve Znojmě.
Festival láká na pestrý večerní program, to ale zdaleka není vše. V každém městě, v němž Songfest.cz proběhne, se ještě přes začátkem hlavního koncertu zdarma otevře tzv. Pavilon her. Ten od 16 hodin nabídne dětem i dospělým kreativní i odpočinkovou zábavu. Návštěvníci si zde budou moci vyrobit origami nebo si nabídnout vynikající čaje a vína.
Druhý týden se festival přesune do Hradce Králové. Na programu bude například akustické hlasové trio Dereva nebo Legenda o hořícím peří v podání Sacra Circus. Festival pak pokračuje v Písku a Českém Krumlově. Poslední týden začíná v Jablonci nad Nisou, kde se festival uskuteční vůbec poprvé. Zde se mohou diváci těšit na kytaristu Vladimíra Václavka nebo jazzového multiinstrumentalistu Alana Vitouše. Slavnostní finále festivalu se koná v pražském Paláci Akropolis.
Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na pokladnách festivalových scén. Ceny se pohybují od 220 do 250 korun. Kompletní program je dostupný na www.songfest.cz.
Songfest 2017 – festivalové scény:
26. 1. 2017 – Příbor / Dům kultury27. 1. 2017 – Olomouc / Divadlo na Šantovce28. 1. 2017 – Brno / Divadlo Buranteatr29. 1. 2017 – Znojmo / Znojemská Beseda
2. 2. 2017 – Hradec Králové / Divadlo Drak3. 2. 2016 – Písek / Sladovna o.p.s.4. 2. 2016 – Český Krumlov / Městské divadlo8. 2. 2017 – Jablonec nad Nisou / Eurocentrum
9. 2. 2017 – Plzeň / Divadlo J.K. Tyla – Malá scéna11. 2. 2017 – Praha / Palác Akropolis
11. dubna 2026 21:53
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
Související
Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta hudbou a s humorem
festival Songfest , Jan Budař , Jaroslav Dušek (herec)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 1 hodinou
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
včera
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
včera
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
včera
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
včera
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
včera
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
včera
Žádné mobily ani papír s tužkou, policie do 15 minut. Volby v Maďarsku provází přísná pravidla
včera
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
včera
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
Parlamentní volby v Maďarsku, které jsou naplánovány na dnešní den, představují v pořadí desáté hlasování o složení zákonodárného sboru od pádu komunismu v roce 1990. Občané budou v tomto termínu rozhodovat o obsazení celkem 199 poslaneckých křesel. Současná politická garnitura v čele s premiérem Viktorem Orbánem, jehož strana Fidesz v koalici s KDNP dominuje maďarské scéně nepřetržitě od roku 2010, se pokusí obhájit svůj mandát v atmosféře výrazných společenských změn. Během uplynulého funkčního období došlo mimo jiné k obměně na postu hlavy státu, kdy po rezignaci Katalin Novákové v únoru 2024 nastoupil do úřadu Tamás Sulyok.
Zdroj: Libor Novák