Londýn – Loňské Vánoce byly pro milovníky hudby ve znamení stesku. Ve věku 53 let zemřel britský zpěvák George Michael. Pitva nyní prokázala, co bylo příčinou jeho skonu.
V roce 2011 strávil George Michael několik týdnů v rakouské nemocnici s vážným zápalem plic. Onemocněl tehdy uprostřed svého evropského turné a dokonce upadl do komatu. V roce 2013 byl hospitalizován, když vypadl na anglické dálnici z jedoucího auta. Kvůli blíže neupřesněným problémům byl hospitalizován i v květnu 2014.
Umělecká agentka Cindi Bergerová, která o úmrtí informovala, uvedla, že zpěvák v době skonu nebyl nemocný. "V této fázi se smrt bere jako nevysvětlená, ale nikoli podezřelá. Bude provedena pitva," uvedla podle BBC policie.
Jeho manažer Michael Lippman ale chvíli předtím médiím prozradil, že příčinou úmrtí byl infarkt. Co se skutečně stalo ukázala až pitva, kterou vedl koroner Darren Salter. Ten serveru BBC sdělil, že za úmrtím zpěváka stojí několik fatálních selhání organismu.
Zpěvák trpěl dilatační kardiomyopatií, tedy onemocněním myokardu, které je charakterizované rozšířením srdečních oddílů. Dalším onemocněním, kterým zpěvák trpěl, je myokarditida, zánět srdeční svaloviny. Za jeho skonem stojí podle pitvy i ztučnělá játra neboli steatóza.
Policie na základě výsledků z pitvy celý případ uzavřela a odkazuje se na závěr koronera, který uvedl, že úmrtí nebylo zaviněno cizím přičiněním. Zpěvák zemřel v Goringu západně od Londýna v anglickém hrabství Oxfordshire. Přivolaná záchranná služba dorazila k jeho obydlí v neděli ve 14:42 SEČ.
Britský zpěvák s kyperskými kořeny George Michael, vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou, se narodil 25. června 1963 v Londýně. Svou kariéru odstartoval s kapelou The Executive, která ovšem vydržela jen krátce. Úspěch ho čekal až s kapelou Wham!, kde v letech 1981 až 1986 působil společně s Andrewem Ridgeleym. Společně nahráli i jednu z nejznámějších vánočních skladeb Last Christmas.
Související
Sbírka předmětů z pozůstalosti George Michaela se vydražila za 11,7 milionu eur
George Michael byl sběratelem umění, cenné obrazy jdou nyní do dražby
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě