Návrat králů elektroniky: Stále stejně ujetí Gorillaz zveřejnili čtveřici nových singlů

Essex – Před šestnácti lety dobyla partička čtyř animovaných muzikantů svět kombinací chytlavé muziky a rozverně bláznivých videoklipů. Teď se 2D, Murdoc, Noodle a Russel vrací a od jejich videoklipů opět neodtrhnete oči.

Když se Damon Albarn  v roce 1998 rozhodl stvořit „virtuální kapelu“ Gorillaz, asi netušil, že se z jeho vedlejšího projektu stane chiméra, která v popularitě přeroste i jeho kmenovou skupinu Blur. Ze spolupráce s komiksovým tvůrcem Jamiem Hewlettem vykřesal zpěvák fiktivní kapelu, jejíž fantaskní a vskutku šílený příběh je téměř stejně důležitý, jako jejich hudba. Každý ze čtyř členů dostal do vínku svébytnou biografii včetně takových událostí jako posednutí démonem, pokus o vraždu kolegy či dočasné nahrazení biomechanickým dvojníkem. Historie Gorillaz je stejně zábavná jako komplikovaná, pokud ale dostatečně ovládáte angličtinu, doporučuji si z ní dohledat alespoň něco málo.

Nové singly vydané k připravovanému albu Humanz jsou žánrově stejně nezařaditelné jako většina jejich předchozí tvorby. Kombinace hip hopu, rapu a elektronické hudby ale tentokrát kompletně zvítězila nad rockovou složkou, na níž si fanoušci zvykli v době největší slávy kapely. Pokud je ale uslyší fanoušek, Gorillaz v nich pozná hned po pár tónech.

Skupina na svůj oficiální YouTube kanál vyvěsila hned pět nových videí. Z řady vyčnívá nejvíce skladba Saturn Barz (Spirit House), jejíž klip můžete zhlédnout hned ve dvou verzích. Halucinační návštěvu strašidelného domu můžete prožít buď v klasickém, nebo interaktivním videoklipu. Trojrozměrná verze (označená jako 360) vám umožní posouvat si obrazem jako byste stáli uprostřed klipu a otáčeli hlavou a kochat se tak stylovou animací.

Další tři písničky: We Got the Power, Ascension a Andromeda jsou už sice doprovázeny „jen“ nedějovými záběry na město/vesmír, ale po muzikální stránce se jim nedá nic vytknout. Po kliknutí na následující odkaz se dostanete k seznamu všech zmíněných videí.

Zároveň s klipy Gorillaz oznámili datum vydání alba Humanz. Na ně se můžeme těšit již 28. dubna.

skupina Gorillaz Youtube elektronická hudba album Humanz

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

Varování lékařů se naplnila. Jižní Amerikou se masivně šíří horečka dengue, na vině jsou i změny počasí

V Brazílii aktuálně dochází k neobvykle rychlému šíření hemoragické horečky dengue. Za první dva měsíce tohoto roku bylo potvrzeno více než milion případů tohoto virového infekčního onemocnění, informovala v pátek agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy