Praha - Tomu se říká smůla a zároveň odvaha. Věra Špinarová si s sebou do hrobu odnesla jedno zásadní životní rozhodnutí a vlastně i tajemství. Jako by snad tušila, že jí času na tomto světě moc nezbývá a nechce ho ztrácet, byť s obrovskými hvězdami. Asi nejslavnější dirigent a skladatel, jehož hit právě naší českou zpěvačku Jednoho dne se vrátíš, proslavil, od ní totiž před pár měsíci dostal kopačky.
Odmítnout muže a Itala k tomu, to by pro Špinarovou nebylo nic nenormálního. Ale odmítnout Ennio Morriconeho (88), tak tomu se říká nátura a odvaha zároveň. Jak EuroZprávy.cz zjistily z blízkého zdroje zpěvačky, slavný autor se chtěl s Věrou Špinarovou setkat. Dokonce chtěl, aby s ním zazpívala jeho nejslavnější melodii! Jenže smůla!
Ennio Moriccone prý vyslovil přání, že ve všech zemích, kde vystupuje, a letos bude mít úplně poslední turné, a kde někdo nazpíval jeho slavný hit z filmu Tenkrát na západě, by chtěl, aby ten daný zpěvák či zpěvačka s ním tenhle hit před diváky dali.
„Věrce ta produkce prý volala a požádala ji, jestli by v ten den, až tam Moriccone bude, přijela a zazpívala si s ním. V Česku by to byla O2 aréna, kde v říjnu má mít skladatel a dirigent svůj poslední koncert u nás. Jenže nebyla by to Věrka, aby neřekla, co si myslí, a neudělala to, co chtěla, nebo spíš nechtěla,” prozradil nám dobře informovaný zdroj z blízkosti zesnulé zpěvačky.
„Věra se prý zeptala, kolik by to bylo věcí. A když produkce řekla, že jen ta jedna, že jde o ten hit, pronesla prý větu, že “kvůli jedný písničce se na to může vy….., aby jezdila do Prahy”, a položila telefon! Pokud se to takhle pan Moriccone dozvěděl, musel se asi hodně divit. A nebo si řekl, že to musí být velká hvězda a herdeg baba, která si dovolila ho odmítnout,” dodal zdroj od Špinarové.
A nebo snad už zpěvačka v podvědomí tušila, že se něco děje, a nechtěla ztrácet čas “s jednou skladnou”, i když tou nejslavnější. Ostatně právě tahle píseň Jednoho dne se vrátíš, se stala jakousi její vlastní hymnou. A kdololi tuhle melodii slyší, okamžitě mu naskočí, kdo ji zpívá.
„A třeba jednou, až tady nebudu a zazní Jednoho dne se vrátíš, tak všichni budou vědět, že to zpívám já….,” prohlásila před časem sama Věra Špinarová. Ta, která dokázala dát košem Enniu Morriconemu!
Související
Socha Věry Špinarové se prodávat nebude, autor nesouhlasí s přemístěním
Co bude se sochami Janáčka a Špinarové v Ostravě? Radnice je ve složité situaci
Věra Špinarová , Ennio Morricone (skladatel)
Aktuálně se děje
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
včera
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
včera
Spojené státy devátou noc v řadě bombardovaly Írán
včera
Počasí tento týden: Objeví se déšť, studená rána i tropy
Aktualizováno včera
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
19. července 2026 22:02
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
19. července 2026 20:50
Když Putin nechce mír dobrovolně, Kyjev si ho vynutí. Zelenskyj oznámil zahájení klíčových schůzek ke konci války
19. července 2026 19:38
Natankujte ještě dnes. Strop na pohonné hmoty končí, ceny paliv od zítřka porostou
19. července 2026 18:24
Není důvod, aby ceny ropy rostly. Hormuzským průlivem lodě normálně proplouvají, tvrdí USA
19. července 2026 17:05
Volby v USA se blíží. Trumpova podpora je na historickém minimu, Demokraté ale vyhráno nemají
19. července 2026 15:50
Nikopol. Ukrajinské město, o kterém jste nikdy neslyšeli, by mohlo obranu před drony učit celý svět
Jihoukrajinské město Nikopol se v hlavních zprávách objevuje jen zřídka, neboť zůstává ve stínu hrozeb spojených s nedalekou okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnou, která leží přímo na protějším břehu řeky. Podle místních úřadů je však toto frontové město terčem útoků prakticky každý den od samého počátku ruské invaze. Vzhledem k bezprostřední blízkosti nepřátelských pozic, jež jsou na druhém břehu Dněpru vzdálené pouhé tři kilometry, čelí civilní obyvatelé permanentnímu riziku náletů bezpilotních letounů s krátkým doletem. Místní dobrovolníci potvrzují, že ačkoliv si na neustálé nebezpečí do jisté míry zvykli, všudypřítomný strach je nikdy zcela neopouští a je nesmírně obtížné sledovat, jak toto napětí doléhá na starší či hendikepované spoluobčany.
Zdroj: Libor Novák