Suzanne Vega odehraje s Čechomorem tři koncerty v Česku

Praha - Lahůdkou letošního hudebního léta mají být tři koncerty legendární zpěvačky Suzanne Vegy se skupinou Čechomor. Bude to navíc vůbec poprvé, kdy tato Američanka vystoupí společně se skupinou ze střední Evropy.

Společné vystoupení Suzanne Vegy a Čechomorů se podle pořadatelské společnosti 10:15 Entertainment uskuteční 21. 7. v amfiteátru v Lokti, 22. 7. v pražských Žlutých lázních a o den později na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou. Suzanne Nadine Vega se narodila v kalifornské Santa Monice 11. července 1959. Ve dvou letech se společně se svou rodinou přestěhovala do New Yorku a kromě krátkého návratu do Kalifornie v 11 letech zde žije dodnes. V dubnu 1985 vydala své debutové album, jehož producentem byl Lenny Kaye a na vydání se podílel její manažer Steve Addabo. Sbírka jejích vlastních písniček získala mnoho pochvalných hlasů od hudebních kritiků, kteří Suzanne začali označovat jako jakýsi předvoj nové generace písničkářek. Album získalo 11. místo na britské hitparádě a přineslo jí první hit "Marlene on the wall". Vydání dalšího alba - Solitude Standing - bylo podpořeno obrovských úspěchem singlu Luka, napsaného z pohledu dětské oběti zneužívání. Píseň Suzanne přinesla mnohá ocenění od organizací bojujících proti zneužívání dětí. Získala také nominaci na Grammy a cenu MTV za nejlepší video ženské interpretky. Koncem roku 2007 podepsala Suzanne Vega exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Blue Note, a pod křídly nového vydavatele spatřila světlo světa v roce 2007 nová deska Beauty & Crime, která se záhy dostala do povědomí široké veřejnosti.

Suzanne Vega čechomor

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy