Hudební chameleon Marilyn Manson v listopadu vtrhne do Prahy

Praha – Gotický šokrocker, člen satanského kultu, šílenec s make-upem… Takové jsou podoby Marilyna Mansona, nebo aspoň ho takto vidí média. V České republice tento hudební chameleon vystoupil již několikrát, tentokrát se chystá do Tipsport Arény. První vstupenky se začnou prodávat už tento týden.

Marilyn Manson se narodil jako Brian Warner v Cantonu v Ohiu v roce 1969. Od té doby vystřídal mnoho podob a stal se předmětem bulvárních spekulací a pomluv a také terčem protestů, které jej obviňují z uctívání ďábla. Bezpochyby je však Manson obdivuhodným hudebníkem – za svou kariéru dokázal natočit devět studiových alb, z nichž tři získala platinu. Poslední album je z roku 2015 a má název The Pale Emperor.

Další album bylo plánované na letošní únor, dosud ale nevyšlo. Původní název Say10 Manson změnil na Heaven Upside Down a album se očekává letos v červnu, nic však není jisté. Zpěvák totiž stále plete hlavy fanouškům svými šifrovanými vzkazy na instagramu. Jisté je alespoň to, že „nové album bude to poslední, co by lidé čekali po vydání předešlé desky The Pale Emperor. Podle lidí, kteří novou desku slyšeli, je to něco mezi Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Neměl jsem v úmyslu se vracet, ale všechno probíhá v kruhu. Na tuhle desku se hodí staré rčení, že ďáblovo největší tajemství je, že lidé nevěří, že existuje," prohlásil Manson.

Hudební a stylistický chameleon si nechal narůst dlouhé vlasy v období desky Antichrist Superstar v roce 1996, obnažil umělé poprsí a nechal se ovlivnit Davidem Bowiem a glamrockovou vizáží koncem devadesátých let. Na počátku roku 2010 si zas nechal narůst vyholené obočí. S make-upem i bez něj Manson nabízí dnes již klasické songy a zábavu na jevišti.

V Praze vystoupí 19. listopadu 2017 v 19 hodin v Tipsport Aréně. Předprodej vstupenek bude zahájen 19. května v 9 hodin na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Tickestream. K dispozici budou VIP vstupenky pod pódium za 1 290 Kč + poplatky a běžné vstupenky za 990 Kč + poplatky.

Související

Více souvisejících

Marilyn Manson Tipsport Aréna koncerty kultura Hudba

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Atletika, ilustrační fotografie.

Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku

Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.

včera

Policie ČR

Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník

Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč

Český fotbal už nemá po čtvrtku v této sezóně evropských fotbalových pohárů žádného zástupce. Osmifinále Konferenční ligy se totiž hrubě nevydařilo pražské Spartě, která vstupovala do domácí odvety s nizozemským Alkmaarem po porážce 1:2 z úvodního zápasu. Výkon svěřenců kouče Briana Priskeho byl však ještě horší než před týdnem a nikdo se tak nemohl divit tomu, že odvetný duel dospěl k jasnému výsledku 4:0 pro Alkmaar. To Olomouc se v německé Mohuči pokoušela o klubovou senzaci. První poločas statečně držela bezbrankový stav, o svém postupu do čtvrtfinále nakonec bundesligový celek rozhodl dvěma góly ve druhé půli, přičemž mu pomohlo i to, že Olomouc dohrávala o deseti.

včera

včera

včera

včera

Volby, ilustrační fotografie.

ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran

Více než třetina lidí by momentálně podpořila vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeden z jeho nynějších koaličních partnerů by ale skončil mimo Poslaneckou sněmovnu, kam by se dostalo jen pět subjektů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

včera

21. března 2026 22:02

Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince

Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy