Ceny hudebního časopisu Billboard ovládl rapper Drake, překonal rekord Adele

Las Vegas - V neděli se v T-Mobile areně v Las Vegas letošní ceny Billboard Music Awards. Zcela je ovládl kanadský rapper Drake (30), když porazil popové veličiny, jako jsou Beyoncé, Justin Bieber, Rihanna a Adele..

Drake posbíral 13 cen, čímž překonal předchozí rekord britské zpěvačky Adele, která v roce 2012 ovládla 12 kategorií.

Hudební časopis Billboard vyhlásil Drakea celkově nejlepším umělcem roku a získal také ocenění pro nejlepšího mužského interpreta. Jeho deska Views je nejúspěšnějším albem.

Hlavní cenu pro nejlepšího hudebního umělce Drakeovi předal Prince Jackson, nejstarší syn popového krále Michaela Jacksona.

Beyoncé si odnesla mimo jiné cenu pro nejlepší ženskou umělkyni. Jako nejlepší píseň roku byl potvrzen song Closer dua amerických dýdžejů The Chainsmokers a zpěváka Halseyho.

Večer však patřil také Cher (71), která zazpívala mimo jiné svůj hit z 90. let Believe a převzala si ocenění pro popovou legendu Icon award.

Během slavnostního udílení cen se však také držela minuta ticha za frontmana kapely Soundgarden Chrise Cornella, který byl ve čtvrtek nalezen bez známek života v hotelovém pokoji v Detroitu.

Související

Koncert, ilustrační foto

Hudební ceny Billboard ovládl Ed Sheeran, Kelly Clarkson dojala publikum

Las Vegas - Britský popový zpěvák Ed Sheeran získal čtyři ceny letošního ročníku hudebních cen amerického časopisu Billboard včetně nejlepšího umělce. Cenu cenu "ikony" hudebního světa převzala Janet Jacksonová, nejmladší členka slavné Jacksonovy rodiny. Nejlepším albem se stalo Damn Kendricka Lamara.

Více souvisejících

Billboard Music Awards Drake (rapper) magazín Billboard Hudba kultura Beyoncé Adele

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy