Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí únik z jednotvárného pracovního dne a mizerného zaměstnání. Svůj hněv na Anglii přivezou do pražského klubu Café V lese.
Punková kapela Bad Breeding vznikla v roce 2013 v malém městečku Stevenge severně od Londýna. Muzikanty spojilo nadšení pro starou anarchii a pohrdání špatným chápáním identity britské dělnické třídy. Bad Breeding hlasitě ukazují na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí únik z jednotvárného pracovního dne a mizerného zaměstnání.
Několik měsíců po vystoupení Anglie z EU vydala kapela nové album Divide, které se snaží dát smysl životu v Británii po všech těch zklamáních a zmatcích. „Na desce jsou politická témata a loňský rok nám také přinesl velká osobní traumata – na albu se jimi v několika písničkách zabýváme," vysvětlují členové kapely v tiskové zprávě.
Neúnavná rytmická sekce žene písničky vpřed za doprovodu kvílející kytary a naléhavého zpěvu. Mezi vrcholy alba patří skladby The More the Merrier znějící jako Icons of Filth z roku 1985 nebo písnička Endless Impossibility, pětiminutový nářez ve stylu Killing Joke, jen o trochu hlučnější a chaotičtější. Na albu Divide Bad Breeding stojí po boku evropských La Vida Es un Mus a amerických Iron Lung.
Bad Breeding vystoupí 12. září v pražském klubu Café V lese. Vstupenky za 200 korun + poplatky jsou k dispozici na www.goout.cz, na místě v den koncertu budou za 250 korun.
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou
před 1 hodinou
Evropa sčítá škody. Extrémní počasí si zatím jen letos vyžádalo tisíce mrtvých
před 2 hodinami
Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Hrozí vichřice i kroupy
před 3 hodinami
Hormuzský průliv je otevřený, prohlašují USA. Írán tvrdí opak
před 3 hodinami
Kreml nasazuje do první linie Afričany. Zajatci se přesto chtějí vrátit do Ruska
před 4 hodinami
Zemřel slavný novozélandský herec Sam Neill. Zazářil v Jurském parku
před 4 hodinami
Jak USA povedou válku s Čínou nebo KLDR? Experti důrazně varují Bílý dům
před 5 hodinami
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 7 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
Bílý dům již reagoval na smutnou zprávu, která o víkendu zasáhla americkou politiku. Americký prezident Donald Trump označil zesnulého republikánského senátora Lindseyho Grahama za opravdového patriota, který až do smrti neustále pracoval.
Zdroj: Lucie Podzimková