Nazareth se pro velký úspěch vrátí do České republiky

Praha/Brno - Nazareth se v České republice stále těší velké oblibě. S úspěchem u nás koncertovali naposled v květnu loňského roku a nyní se vracejí. Vystoupí hned třikrát, a to v Praze, Brně a Ostravě.

Skotská rocková skupina Nazareth má u nás velkou fanouškovskou základnu. Naposled zde s úspěchem vystoupila loni v květnu a nyní se do České republiky opět vrátí. Fanoušci tak mají další příležitost slyšet (nejen) nejslavnější hity této legendární kapely včetně Love Hurts nebo Dream On, které prestižní časopis Rolling Stone zařadil mezi stovku nejlepších skladeb všech dob.

Od začátku roku 2015 působí na postu zpěváka jeden z nejlepších rockových hlasů současnosti Carl Sentance. Bývalý zpěvák švýcarských Krokus či britské formace Geeze Butler Band je také členem Persian Risk a pravidelným frontmanem sólových projektů klávesisty legendárních Deep Purple Dona Aireyho.

Nazareth vznikli v roce 1968 ve skotském Dunfermlinu. V roce 1971 vydali bezejmenný debut a od té doby jim vyšlo více než třicet nahrávek, jejich koncerty vidělo přes tři miliony lidí a zařadili se mezi nejzásadnější formace světové hudební scény vedle kapel Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin.

Po celém světě je proslavily především coververze písně Love Hurts a skladba Dream On. Love Hurts je navíc jednou z nejčastěji interpretovaných skladeb v pěveckých talentových soutěžích jako X Factor či American Idol. "Je neuvěřitelné, kolika různými způsoby se dá tahle píseň zavraždit," glosuje to s úsměvem baskytarista a zakládající člen Nazareth Pete Agnew.

Přestože ani Nazareth se během jejich více než čtyřicetileté kariéry nevyhnuly personální změny, energii, kterou na koncertech stále rozdávají, by jim mohla závidět kdejaká o generaci (či dvě) mladší formace. "Fanoušci od nás můžou očekávat stále to samé - zatraceně dobrou show." říká Agnew, který také uvádí na pravou míru zprávy o chystaném novém albu na podzim tohoto roku: "Album Rock'n'roll Telephone (2014) je pro nás stále aktuální. Takže si nemyslím, že bychom vydali něco nového dříve než za rok. Ale nikdy neříkejte nikdy a nechme se překvapit", nechal se slyšet v březnu pro Kincardineshire Observer.

Koncerty v České republice nabídnou průřez mapujících celou dosavadní kariéru Nazareth - od notoricky známých starších skladeb až po písně z výše zmíněné, zatím poslední, desky Rock'n'roll Telephone.

Nazareth vystoupí ve 28. září 2017 v brněnském Sonocentru, 29. září 2017 ve Velkém sále Lucerny v Praze a 30. září v ostravské Bonver Areně. Předprodej v síti Ticketpro. 

Související

Více souvisejících

skupina Nazareth kultura koncerty Hudba SONO centrum Velký sál Lucerna

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

včera

včera

Tanker, ilustrační fotografie.

Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu

Česko je mezi zeměmi, které chtějí zajišťovat bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu, jímž proudí do světa cenná ropa. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Washington ostatně naznačil, že o zajištění bezpečného lodního provozu v průlivu by se měly starat státy, které ho využívají. 

včera

včera

včera

20. března 2026 21:50

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

20. března 2026 20:22

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

20. března 2026 19:37

Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu

Turisté asi nebudou nadšení, ale každá tramvajová trať potřebuje čas od času opravit. Již o víkendu začnou práce na úseku u Pražského hradu, který je jednou z nejvyhledávanějších památek v hlavním městě. Rekonstrukce potrvá až do léta. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy