Brno - Hvězdou podzimního festivalu Elektry v brněnském klubu Fléda bude slavný techno producent Reiner Zoonenveld. Autor melodických skladeb přesahujících hranice svého žánru, kterého Oliver Koletzki označil za největší hvězdu svého labelu Stil vor Talent, přestaví vůbec poprvé v České republice svoji propracovanou show.
Hvězda světového techna, nizozemský DJ Reinier Zonneveld, přijede vůbec poprvé do České republiky. Vystoupí v brněnském klubu Fléda jako headliner podzimní klubové noci Elektra. Autora melodických skladeb přesahující hranice svého žánru označil Oliver Koletzki za největší talent svého labelu Stil vor Talent. Na Flédě představí do detailu propracovanou show k albu Megacity Servant. Na hlavní scéně ho podpoří Orbith, Bastien, JPJ a Thin and Thick, atmosféru dotvoří Visualove. Akce vyvrcholí oficiální afterparty v klubu Exit.
Zonneveldova tvorba se pohybuje v celé šíři techna od ambientu přes minimal, deep house až po jeho spirituální odnože. Během posledního roku nizozemský DJ a producent raketově vystoupal mezi nejhranější a nejprodávanější producenty na světě.
V září 2016 mu vyšlo album Megacity Servant, na němž experimentuje a dekonstruuje klasické acid a disco fragmenty. Singl Things We Might Have Said se po několik týdnu držel na prvním místě žebříčku Beatport Main Top 100.
V březnu zremixoval Mobyho největší hit Natural Blues a vypustil EP Centaur (Stil vor Talent) ovlivněné new age, v dubnu EP Degenerate, poprvé u značky Suara. V květnu se vrátil ke spolupráci se zpěvačkou Cari Golden, která je původcem sametového vokálu na Things We Might Have Said, na EP Bending the End, v červenci s Coyu a La CouCou vypustil track My Head Is On Fire (Filth on Acid) a v srpnu bylo na světě další EP Dominance (Suara).
Hudba Reiniera provází od dětství. Už ve dvanácti letech hrával improvizovaná klavírní vystoupení pro více než tisícovku lidí. Jeho učitelé klasické hudby jej přemlouvali, aby nepřecházel na techno, nechtěli totiž ztratit jeden z největších talentů. Klasické hudební vzdělání však Zonneveld neopustil, ale využívá jej při produkci elektronické hudby.
Jeho skladby a remixy se objevily mimo jiné na kompilacích vydavatelství Stil vor Talent, Future Soundz, Van Czar Series, Riot Recordings, Yoshitoshi Reco a dalších. Nechyběl na žádném zásadním festivalu elektronické hudby včetně Awakenings, Mysteryland nebo Sónar.
Na scénu Reiniera uvede rezident klubu EXIT Bastien a produkční Elektry JPJ. Elektrizující atmosféru večera prodlouží zakladatel Elektry Orbith a oblíbená dvojice Thin & Thick. Na malé scéně se postupně vystřídají Othervision, Loew, Jane Miltz a FlyTech. O Vjing se postarají VISUALOVE. Po skončení akce na Flédě Elektra pokračuje oficiální afterparty v klubu EXIT v režii trojice Djs Mechanik, Dazy a Andy Smitth.
Reinier Zonneveld vystoupí 22. září 2017 v hudebním klubu Fléda v Brně.
LINE-UP:
Main Stage:
22:00 Bastien23:30 JPJ01:00 Reinier Zonneveld live live (NL)03:00 Orbith04:30 Thin & Thick
Bar Stage:
21:00 Othervision23:30 Loew01:45 Jane Miltz03:30 FlyTech
Související
Fallgrapp přivezou na Flédu nejnovější desku Ostrov
OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa
Fléda , Reinier Zonneveld , kultura , Hudba , koncerty , Brno
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 1 hodinou
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 3 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 4 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 5 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 6 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 7 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 9 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou.
Zdroj: Lucie Podzimková