Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným vystoupením s maďarským trumpetistou Gáborem Boldoczkim. Během večera pokřtí také jejich společnou nahrávku, jejíž patronkou a zároveň speciálním hostem koncertu se stane herečka Vica Kerekes.
PKF - Prague Philharmonia uzavře sérii koncertů Setkání s příběhy umění 2017 donátorské řady PKF - LOBKOWICZ abonmá koncertem s maďarským trumpetovým virtuozem Gáborem Boldoczkim. Výjimečnou koncertní řadu spojující velkorysé prostředí Lobkowiczkého paláce, poklady Lobkowiczkých sbírek a virtuozitu orchestru zakončí koncert s podtitulem Závěrečná fanfára.
Koncert odstartuje čtrnáctidenní evropské turné PKF - Prague Philharmonia s Gáborem Boldoczkim, čerstvým držitelem ceny ECHO Klassik v kategorii Instrumentalista roku. Během turné společně vystoupí v několika prestižních sálech v Německu, Francii a Maďarsku.
V rámci večera bude také pokřtěna první společná nahrávka trumpetisty s orchestrem s názvem Bohemian Rhapsody pro společnost Sony Classical, která prezentuje hudební bohatství Habsburské monarchie na přelomu 17. a 18. století. Speciálním hostem večer a patronkou nahrávky se stane známá herečka Vica Kerekes, jež symbolicky spojuje maďarské, slovenské a české umělecké prostředí.
„Bohemian Rhapsody má švih a je plná emocí a energie. Přeji novému CD Gábora Boldoczkiho a PKF – Prague Philharmonia mnoho nadšených posluchačů a hodně úspěchů na společném evropském turné,” říká Vica Kerekes v tiskové zprávě.
Koncert bude tradičně doplněn krátkou hudebně-vědnou přednáškou. Tentokrát představí Petr Slouka, kurátor Lobkowiczkých sbírek, výběr z děl vrcholného klasicismu, která jsou součástí lobkowiczkých archivů. Konkrétně bude řeč o 4. a 5. symfonii Ludwiga van Beethovena, Haydnovu oratoriu Stvoření a Mozartově úpravě monumentálního oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela.
Koncert PKF – LOBKOWICZ abonmá 2017 „Závěrečná fanfára“ se koná 20. listopadu 2017 od 19.00 v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.
Související
Skladatelé hollywoodské filmové hudby v Praze
Spor kvůli kulturní výměně zapříčinila ČR, vzkazuje čínské velvyslanectví
PKF - Prague Philharmonia , Vica Kerekes (herečka) , kultura , Hudba , koncerty
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková