Praha - Portorický zpěvák a Ricky Martin v neděli předvedl v pražské O2 areně koncert plný latinskoamerických rytmů a bujarého tance. Během své první zastávky v České republice zahrál slavný představitel latino popu setlist složený ze svých největších hitů i novějších písní. Na pódiu ho celou dobu doprovázeli tanečníci.
"Je to krásný večer. Dnešní koncert je posledním v rámci našeho turné, pojďme si ho užít," uvítal Martin diváky a zahájil koncert megahitem ze svého třetího sólového alba María. Velkolepé show dominovalo členité pódium, stroboskopická světla a závěsné panely, na které se během jednotlivých skladeb promítala zpěvákova videa i doprovodná grafika.
První polovinu akce využil Martin k představení svých nejslavnějších písní zejména z 90. let a z přelomu tisíciletí, při kterých postupně téměř celé hlediště dostal na nohy. Zazněly skladby jako Shake Your Bon-Bon, Vuelve nebo She Bangs. Zpěvák střídal oblečení a každou z písní společně s celým pódiem sladil do jiné barvy. První desítku společně s roztančeným publikem uzavřela taneční Livin' La Vida Loca.
Začátku druhé části dominoval blok pomalejších písní. Zejména pak v I Am Made of You dostalo prostor kytarové sólo připomínající rockovou baladu. Z Martinova posledního alba, jež vyšlo v roce 2015, zazněla ke konci setu dynamická La mordidita.
Latinskoamerický zpěvák dorazil do Prahy zcela poprvé. České zastávce předcházelo turné po Španělsku společně s jedním večerem v Budapešti.
Ricky Martin se narodil v roce 1971 v San Juanu v Portoriku. V 80. letech minulého století započal hudební kariéru společně s chlapeckou skupinou Menudo. Na počátku 90. let se vydal na sólovou dráhu. Na svém hudebním kontě má k dnešnímu dni deset studiových alb, přičemž poslední z nich A Quien Quiera Escuchar z roku 2015 získalo Cenu Grammy za nejlepší album latinského popu. První Grammy v této kategorii obdržel už v roce 1999 za album Vuelve. Od roku 2007 má vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
Martin se dlouhodobě věnuje také charitativní činnosti. Založil vlastní neziskovou organizaci Nadaci Rickyho Martina, která pomáhá dětem k lepšímu životu. Je zároveň dlouhodobým podporovatelem zastavení obchodu s lidmi.
Populární zpěvák se v roce 2010 veřejně přihlásil ke své homosexualitě. Momentálně žije se svým manželem, syrským malířem Jwanem Yosem, v Los Angeles, kde společně vychovávají devítiletá dvojčata Mattea a Valentina, jejichž otcem je Martin.
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 2 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 3 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 5 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
Britská monarchie nemůže být překvapena tím, že kvůli kauze bývalého prince Andrewa čelí protestům. Král, jeho žena i syn s manželkou se v těchto dnech dostali do konfrontace s protestujícími, které zajímá, co věděli o Andrewově chování.
Zdroj: Lucie Podzimková