Brno, 26. 11. 2018 – Jazzové festivaly JazzFestBrno a Poysdorf Jazz & Wine hledají hudební talenty v soutěži Central European Jazz Competition. Pro vítěze se účast v soutěži může snadno proměnit v přelomový okamžik jejich hudební dráhy. Mezi hlavními cenami jsou totiž kromě zajímavé finanční odměny také koučování od vybraného profesionála, a především vlastní koncert na obou zmíněných festivalech. Odborná Porota vybrala na základě nahrávek a dalších podkladů z 24 přihlášených kapel šestici, která se 1. prosince utká o vítězství ve finálovém kole v brněnském klubu Alterna.
V rámci finálového kola se kapely představí v půlhodinových blocích od 13:30 do 18:00. Hodnotit je bude jak porota, která udělí hlavní a národní cenu, tak diváci.
„Zatímco kapelám soutěž přináší šanci posunout se ve své kariéře, fanouškům zase poskytne jedinečnou příležitost vidět na jednom místě v jeden okamžik perspektivní mladé muzikanty z nastupující jazzové generace a prostřednictvím hlasování o ceně diváků zasáhnout do výsledků soutěže,“říká umělecký ředitel JazzFestu Brno Vilém Spilka.
Oceněné kapely se představí v rámci koncertu vítězů od 20:00. Vstup na soutěžní odpoledne, na večerní koncert vítězů i na jam session v Music Labu, který začne ve 22:00, je zdarma. Podrobnosti o soutěži najdete na webu.
Soutěže se mohly zdarma zúčastnit jazzové kapely libovolného obsazení, v nichž má většina členů věk do 35 let. Kapelník musí být české nebo rakouské národnosti a většina členů musí být české nebo rakouské národnosti, popřípadě musí mít dlouhodobý přechodný pobyt buď v České republice nebo v Rakousku.
Přeshraniční česko-rakouský projekt s názvem Central European Jazz Competition je podpořený z programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika.
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Kimova sestra reagovala na Trumpův záměr jednat se severokorejským vůdcem
před 1 hodinou
V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1
před 2 hodinami
Pro ODS je to uzavřená věc, řekl Kupka k obžalobě exministra Blažka
před 2 hodinami
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
před 3 hodinami
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
před 4 hodinami
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
před 5 hodinami
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
před 6 hodinami
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
před 6 hodinami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 7 hodinami
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 8 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 9 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
Ukrajina připravovala operaci s krycím názvem M&Ms, během které měla na moskevská letiště v průběhu jediné noci zaútočit až tisícovka autonomních bezpilotních letounů řízených umělou inteligencí. Cílem utajovaného plánu bylo zahltit ruskou protivzdušnou obranu, vyřadit z provozu klíčové dopravní uzly a donutit Kremelské vedení k návratu k jednacímu stolu. Přípravy však byly pozastaveny po červencovém odchodu ministra obrany Mychajla Fedorova.
Zdroj: Libor Novák