Amy Winehouse zabil smrtelný koktejl? Policie hledá ženu, která měla být s ní

Londýn - Britská policie pátrá po ženě, která volala záchranku pro zesnulou zpěvačku Amy Winehouse. Je možné, že s ní byla i v okamžiku smrti, uvedl v nedělí list The Sun.

Magazín People uvedl, že zemřela po koktejlu z kokainu, heroinu a dalších drog, který by sám o sobě nebyl smrtelný, kdyby ale zpěvaččino srdce nebylo zdevastované dlouholetým užíváním drog. Britská policie ovšem všechny podobné spekulace odmítá s tím, že příčinu smrti určí až pitva a toxikologické rozbory. Pitva má být provedena v pondělí, výsledky toxikologie budou známy během několika dní. Podle deníku The Sun rodiče Amy Winehouse smrt jejich dcery šokovala, i když prý dobře věděli, že "uvízla hluboko v pekle závislostí a její smrt byla otázkou času". Otce Mitche Winehouse zastihla zpráva o úmrtí dcery v New Yorku, kde byl představit své první album. "Tohle nemůže být pravda. Jsem naprosto zdrcen. Musím za Amy. Moje rodina mě potřebuje," řekl podle listu v první reakci na zprávu. Bezprostředně poté odletěl do Londýna. Zpěvaččina matka pak uvedla, že jí stále ještě nedochází, že Amy už není mezi živými. Se svou dcerou se naposledy setkala v pátek: "Když jsem odcházela z domu, Amy mi řekla: ´Mami, mám tě ráda´. Tato slova si navždy uchovám ve svém srdci." Přátelé Amy Winehouse uvedli, že v poslední době byla ve velmi špatném stavu - údajně proto, že ji opustil její přítel, režisér Reg Traviss, který se jí snažil pomáhat s bojem se závislostí na alkoholu a drogách. Traviss jejich vztah ukončil, protože zpěvačka odmítla nastoupit do léčebny. Amy Winehouse byla nalezena mrtvá ve svém bytě v sobotu odpoledne. Bylo ji jí 27 let.

Související

Britská zpěvačka Amy Winehouse

Mrtvá Amy Winehouseová vyrazí příští rok na turné

Na světovou koncertní šňůru příští rok vyrazí hologram britské zpěvačky Amy Winehouseové, která ve věku 27 let v červenci 2011 zemřela na otravu alkoholem. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už třetí počin s virtuálním interpretem. Datum prvního koncertu ještě nebylo oznámeno, časopis Rolling Stone očekává, že se uskuteční na sklonku roku 2019.
Adele ve videoklipu Hello.

Hudební ceny Brit Awards 2016 oznámily nominace

Londýn - Prestižní ceny britské populární hudby, které se každoročně konají již od roku 1977, oznámily na londýnském ceremoniálu letošní nominace. Mezi nominovanými nechybí Adele, Amy Winehouse či kapela Coldplay.

Více souvisejících

Amy Winehouse krimi

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 3 hodinami

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 14 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

Požár v Adamově: Hasiči zachraňovali obyvatele z plamenů, škoda jde do milionů

Jihomoravští hasiči ještě v sobotu řešili následky pátečního požáru bytu v Adamově. Nouzové ubytování nakonec potřebovalo od obce zajistit šest osob. Hasiči zachránili během zásahu celkem sedm lidí, čtyři z nich vyžadovali ošetření. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy