Amy Winehouse je po smrti populárnější, než když žila

Londýn - Týden po smrti Amy Winehouse se její album Back to Black z roku 2006 dostalo na špici nejhranějších desek v Británii. Informuje o tom v neděli agentura Reuters.

Zpráva o tom, že je sedmadvacetiletá zpěvačka mrtvá, oživila poptávku po jejích nahrávkách. Prodej dvou alb, které vydala, rekordně vzrostl.

Deska Back to Black se téměř ze dne na den posunula z 59. pozice na špičku nejpopulárnějších alb. Druhé studiové album s nahrávkami jako „Rehab“ nebo „Love Is a Losing Game“ po jeho vydání přijali nadšeně nejen fanoušci, ale i kritici. Vyhrálo pět cen Grammy. Prodej stoupl i první desce Frank. Celkově za týden od smrti Winehouse si fanoušci pořídili 50 tisíc kopií jejích cédéček. Od počátku letošního roku do minulého týdne se přitom prodalo "jen" 44 tisíc jejích desek.

Poslední dva roky zpěvačka pracovala na nové desce a šíří se pověsti, že by mohlo vyjít posmrtně na podzim. Její mluvčí Chris Goodman to odmítl potvrdit. Amy Winehouse byla nalezena mrtvá ve svém bytě v sobotu odpoledne (23. července). Pitva příčinu smrti neodhalila. Stanovit by ji měly toxikologické testy, na jejichž výsledky se čeká. Vzhledem k problémům, které Amy Winehouse měla s drogami i alkoholem, se po její smrti vyrojily úvahy, že za úmrtí stojí jedno nebo druhé, případně jejich kombinace.

Související

Britská zpěvačka Amy Winehouse

Mrtvá Amy Winehouseová vyrazí příští rok na turné

Na světovou koncertní šňůru příští rok vyrazí hologram britské zpěvačky Amy Winehouseové, která ve věku 27 let v červenci 2011 zemřela na otravu alkoholem. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už třetí počin s virtuálním interpretem. Datum prvního koncertu ještě nebylo oznámeno, časopis Rolling Stone očekává, že se uskuteční na sklonku roku 2019.
Adele ve videoklipu Hello.

Hudební ceny Brit Awards 2016 oznámily nominace

Londýn - Prestižní ceny britské populární hudby, které se každoročně konají již od roku 1977, oznámily na londýnském ceremoniálu letošní nominace. Mezi nominovanými nechybí Adele, Amy Winehouse či kapela Coldplay.

Více souvisejících

Amy Winehouse

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

Události Petra Nutila: Pohřeb Karla Schwarzenberga a zavedení korespondenční volby

Milí moji, je druhá adventní neděle roku 2023 a spolu s ní jsou tu další Události Petra Nutila! 

Zdroj: Petr Nutil

Další zprávy