Zpěvačka Barbra Streisandová drtí americkou popovou hitparádu

Los Angeles - Americká zpěvačka Barbra Streisandová se umístila již po deváté ve své kariéře na prvním místě americké hitparády se svou studivou nahrávkou. Aktuálně uspěla s albem Love Is the Answer, informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Zpěvaččina deska vyšla na hudebním trhu po čtyřleté pauze a za minulý týden se jí prodalo 180 tisíc kusů. Ačkoliv se očekávalo, že první příčka hitparády bude patřit pop-rockové skupině Paramore, Barbra Streisandová dokázala, že má stále velice silnou fanouškovskou základnu. Formace Paramore skončila na druhém místě a jejího alba Brand New Eyes se aktuálně prodalo 175 tisíc kusů.

Popová zpěvačka Mariah Careyová se umístila s novinkovou deskou nazvanou Memoirs of an Imperfect Angel na bronzové pozici se 168 tisíci prodanými kopiemi. Jedná se nejhorší start její hudební novinky od roku 2001, kdy vydala nahrávku Glitter. Ta debutovala na sedmém místě se 116 tisíci kusy.

Streisandová propagovala své album minulý měsíc na koncertě v jazzovém klubu v New Yorku, kde naposledy hrála v roce 1962. V publiku nechyběl bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho manželka, současná americká ministryně zahraničí. Zpěvačka naposledy bodovala v hitparádě v roce 1997 s albem Higher Ground, kterého se prodalo krátce po vydání 207 tisíc kusů.

Album Love Is the Answer obsahuje 13 skladeb, mezi které patří Gentle Rain, Some Other Time, A Time For Love, Make Someone Happy nebo Love Dance.

Související

Streisandová, Barbra

Barbra Streisand promluvila o kauze Jackson, její názory šokovaly veřejnost

Americká zpěvačka Barbra Streisandová čelí ostré kritice za své výroky na adresu dvou mužů, kteří v novém dokumentárním filmu Leaving Neverland tvrdí, že je v dětství sexuálně zneužíval král popu Michael Jackson. Streisandová v rozhovoru pro britský list The Times uvedla, že mužům naprosto věří, že byli zneužiti Jacksonem, doplnila však, že je to ale "nezabilo" a byli "nadšeni" z možnosti trávit se zpěvákem čas. Zpěvačka rovněž šokovala výrokem, že Jacksonovy "sexuální potřeby byly jeho sexuální potřeby". Informovala o tom agentura AP.

Více souvisejících

Barbra Streisandová

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

před 29 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Zaminované ústupové cesty, střelba do vlastních. Prigožin opět kritizoval ruskou armádu

Šéf žoldnéřské skupiny wagnerovců Jevgenij Prigožin se opět pustil do ruského vojenského velení. Obvinil "zástupce ruského ministerstva obrany" z umístění min podél výstupních tras, kterými jeho vojska opouští Bachmut. Uvedl to server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy