Praha - Tři anděly si z letošního předávání hudebních cen Anděl odnesl Václav Neckář a kapela Umakart – za nejlepší skladbu Půlnoční i video k ní, Neckář navíc také čestného Anděla, který mu zaručil vstup do síně slávy české popové hudby.
Klus si z pražské Incheba Arény odnáší také tři sošky. Akademie mu udělila cenu pro nejlepšího zpěváka a nejlepší i neprodávanější album.
O vítězích rozhodovali akademici v přímém přenosu, jména vítězů byla pro všechny do poslední chvíle neznámá.
Akademiky z řad hudebníků i hudebních odborníků zaujal nejvíce Tomáš Klus, kterého zvolili zpěvákem roku, jeho album Racek se stalo deskou roku. Klus tak ve zpěvácké kategorii zvítězil nad zkušeným Danem Bártou a mladým lamačem dívčích srdcí Davidem Deylem. Album Racek bylo podle odborníků lepší než Ležatá osmička od Tata Bojs i než Baromantika Lenky Dusilové.
Ta ale neodešla s prázdnou, v rámci slavnostního večera si z pražské Incheba Arény odnesla sošku pro nejlepší zpěvačku roku.
Dusilová nezískala sošku Akademie populární hudby poprvé. Už v roce 1994 dostala Anděla v kategorii Objev roku, v roce 2000, 2006 a 2008 v kategorii Zpěvačka roku a v roce 2006 v kategorii Album roku rock Mezi světy.
Skupinou roku se stali mladí hudebníci Mandrage, objevem roku jejich kolegové a vrstevníci Goodfellas. Akustická skupina Goodfellas vloni v březnu vydala debutové album Robbery blues, kterou nahrála v Kalifornii. K desce Googfellas podnikli společně s kapelou Support Lesbiens turné.
Úspěšní byli na letošním udílení cen také Umakart s Václavem Neckářem. Ti si za společný hit Půlnoční, odnesli sošku pro nejlepší loňskou skladbu i Anděla pro nejlepší videoklip.
Píseň Půlnoční vznikla jako skladba soundtracku k filmu Alois Nebel. Za doprovodu skupiny Umakart ji nazpíval Václav Neckář. V melancholické baladě ho doprovázejí Jaromír 99, Dušan Neuwerth, Jan P. Muchow, Jiří Hradil a Tomáš Neuwerth a dětské sbory Chorus Angelus a Brécy. Film Alois Nebel získal minulou sobotu tři ocenění Český lev. Slavnostní večer se nesl v rockovém duchu a vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií prokládala hudební vystoupení známých českých hudebníků. V úvodu vystoupila mnohonásobná slavice Lucie Bílá s metalovou kapelou Arakain, později divákům zahrál Klus, Lenka Dusilová nebo Tonya Graves.
Související
OBRAZEM: Andělský výběr; momentky osobností a nahlédnutí do samotného zákulisí
Visací Zámek jede Pornopunk tour a těší se z nominace v žánrových cenách Anděl
andělé (hudební akademie) , Václav Neckář , Tomáš Klus
Aktuálně se děje
před 8 minutami
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
před 44 minutami
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
před 1 hodinou
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
před 1 hodinou
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
před 2 hodinami
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
před 2 hodinami
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
před 3 hodinami
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
před 4 hodinami
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
před 5 hodinami
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
před 6 hodinami
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
před 6 hodinami
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
před 7 hodinami
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
před 8 hodinami
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
před 9 hodinami
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
před 9 hodinami
Skoky ze středního můstku nabídly překvapivé medailisty, big air vyhrála Muraseová
před 9 hodinami
Přelomový soudní proces začíná. Instagram a YouTube čelí obvinění z vytváření závislosti
před 11 hodinami
Počasí o víkendu bude teplé, místy ale může ještě nasněžit
včera
Ukrajině dochází čas. O 90miliardové půjčce Kyjevu bude EU hlasovat výrazně dříve
včera
Tentokrát to na rychlobruslařském oválu necinklo. Zdráhalovou může přesto těšit TOP 10
včera
Europoslankyně Nikola Bartůšek opustila frakci Patrioti pro Evropu. Důvod nevysvětlila
Česká politická scéna na půdě Evropského parlamentu zaznamenala nečekaný obrat. Europoslankyně Nikola Bartůšek, která byla zvolena za hnutí Přísaha, se rozhodla ukončit své působení ve frakci Patrioti pro Evropu.
Zdroj: Libor Novák