VIDEO: Zpěvák Morrissey zkolaboval během svého koncertu

Swindon - Britský zpěvák a textař Morrissey zkolaboval během svého sobotního koncertu v britském Swindonu a musel být převezen do nemocnice. Informoval o tom v neděli server televize ABC.

"Krátce po 21. hodině jsme byli přivoláni ke zpěváku Mirrisseyovi, který během svého koncertu omdlel kvůli dýchacím potížím," uvedl mluvčí záchranky Great Western Ambulance Service. Zároveň podotkl, že lékařská posádka po příjezdu do koncertní haly Oasis Leisure Centre ošetřila zpěváka, který byl již při vědomí.

Záchranáři Morrisseye převezli do nemocnice Great Western, kde podstoupil vyšetření.

Koncert ve swindonské hale Oasis Leisure Centre proběhl v rámci zpěvákova evropského a severoamerického turné, které Morrissey pořádá k propagaci svého devátého studiového alba s názvem Years of Refusal. To se na trhu objevilo 16. února a jeho titulním singlem je Ringleader of the Tormentors.

Padesátiletý zpěvák a textař Steven Patrick Morrissey do roku 1987 působil v legendární skupině The Smiths. V roce 1988 se začal věnovat sólové dráze a do podvědomí veřejnosti se zařadil díky hitu Suedehead. Na svůj prvotní úspěch navázal albem Viva Hate, které obsahuje hit Everyday Is Like Sunday. Během své kariéry spolupracoval mimo jiné s producentem Stephenem Streetem či muzikanty Mickem Ronsonem a Johnnym Roganem.

David Morrissey

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maďaři nadále spolupracují s Rosatomem, Orbán si totiž stále váží vztahů s agresivním Ruskem

Maďaři povolí Rosatomu dostavět dva bloky jaderné elektrárny ve městě Paks. Dnes o tom jednal premiér Viktor Orbán s generální ředitelem společnosti Alexejem Lichačovem. Orbán sám sebe vydává na nemilost Evropské unii, zatímco si nemůže být jistý, že v Paksu bude stát bezpečná jaderná elektrárna. Například do Záporožské JE Rusové poslali nekvalifikovaný personál a prakticky ji rozkradli. 

před 25 minutami

před 40 minutami

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 3 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 5 hodinami

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy