Pohřeb Petra Muka v úzkém kruhu rodinném bude zřejmě v Českém Krumlově

České Budějovice - Veřejné rozloučení se zpěvákem Petrem Mukem, který nešťastnou náhodou zemřel v pondělí ve svém bytě v Praze ve věku pětačtyřiceti let, se uskuteční v pražském divadle Broadway ve čtvrtek 3. června. Poté bude následovat soukromý rodinný obřad v úzkém rodinném kruhu v jižních Čechách.

Jak se agentuře Mediafax podařilo zjistit, rozloučení rodiny se uskuteční pravděpodobně v Českém Krumlově, odkud zpěvák pocházel. Rodina zesnulého Petra Muka ale nikomu podrobnosti nesdělila a mnohdy ani jeho přátelé, kamarádi, či bývalí spolupracovníci, neznají hodinu, či místo soukromého rozloučení. Veřejné rozloučení v Praze se uskuteční bez rakve s tělem, a to na přání rodiny. Na jevišti bude pouze jeho fotografie. Mukovi příbuzní by se tryzny měli také zúčastnit.“Petr Muk bude uložen v čisté bílé rakvi bez ozdob, tak jak si rodina přála. Další podrobnosti ale neznám a ani nemohu sdělit,“ prozradila jedna z pracovnic pohřebního ústavu, který rozloučení s hudebníkem zajišťuje.Zda bude tělo zpěváka uloženo do rodinného hrobu, či zpopelněno, není zatím jasné. Vyloučena není ani varianta, že by mohl být Muk zpopelněn i v Praze a rodina by pak převezla ostatky na jih Čech, kde by se následně uskutečnilo pietní uložení do hrobu.“Nemám k tomu bližší informace. Rodina Petra se rozhodla uspořádat soukromý obřad v nejužším kruhu rodinném a já to zcela respektuji. Rozloučení se tedy nezúčastním a to ani toho veřejného v Praze v divadle. Rozloučím se s ním sám v duchu a budu na něj vždycky nesmírně rád vzpomínat,“ řekl v neděli agentuře Mediafax zpěvákův kamarád, spolužák a spoluzakladatel skupiny Oceán, Jan Vozáry.Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Vystudoval stavební průmyslovku v Českých Budějovicích a od svých 15 let hrál a zpíval s různými punkovými a undergroundovými skupinami. Od roku 1985 působil se skupinou Oceán a od roku 1992 vystupoval s formací Shalom. Debutovou desku vydal v roce 1997 jako sólový interpret. Na svém kontě má také účinkování v několika českých muzikálech - Rusalka, Johanka z Arku, Galileo nebo Mona Lisa. Deset let svojí sólové dráhy zrekapituloval na kompilačním albu Slunce/To nejlepší, které později vyšlo ještě spolu s DVD Zrcadlo.Zásadním krokem v kariéře Muka bylo přeobsazení jeho p.m. bandu, který tvoří bubeník Tomáš Waschinger, kytarista a klávesista Luděk Fiala, baskytarista Vladimír Srb a vokalistky Petra Peterová a Zuzana Benešová.

Související

Hyenismus: Fotky mrtvého Muka a Dlouhého chtěl muž prodat za statisíce!

Hyenismus: Fotky mrtvého Muka a Dlouhého chtěl muž prodat za statisíce!

Praha - Praha/Tábor – Pondělní vydání deníku Blesk přišlo na své titulní straně se šokujícím odhalení. Redakce totiž měla možnost odkoupit fotografie zemřelého zpěváka Petra Muka (†45), který se udusil zvratky 24. května loňského roku, a herce Vladimíra Dlouhého (†52), jenž skonal 20. června 2010 na rakovinu žaludku. Muž chtěl za fotografie neuvěřitelných sto dvacet tisíc korun. V úterním vydání Blesku redaktoři kauzu rozvinuli a čtenáře informovali, odkud snímky pocházejí.

Více souvisejících

Petr Muk

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Deštivé jarní počasí

Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky

Příští týden zprvu nabídne podobné počasí jako právě končící víkend. Meteorologové ale v jeho průběhu očekávají změnu v podobě ochlazení. Po čase se také vyskytnou srážky, které by měly zlepšit situaci se suchem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Trump

Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa

Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

včera

Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela

Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy