Fotograf serveru EuroZprávy.cz se umístil mezi finalisty soutěže Czech Nature Photo

Mediální společnost INCORP zanechala v letošním ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Nature Photo svou stopu. V jedné z kategorií se mezi finalisty umístil její fotograf Michael Zelinka, který se svým snímkem obsadil skvělé druhé místo.

Michael Zelinka patří mezi nadějné tuzemské talenty. Fotografii se věnuje od útlého věku a zabývá se jí jak v rámci studia, tak i ve svém volném čase. S jeho prací se mohou čtenáři pravidelně setkávat na zpravodajských webech společnosti INCORP a nově i na výstavě šestého ročníku soutěže Czech Nature Photo.

Právě v ní totiž se svou fotografií nazvanou „Boj na život a na smrt“ uspěl a probojoval se až mezi finalisty Czech Photo Junior, kde si v kategorii studentů středních škol odnesl vynikající druhé místo, za které mu gratulujeme.

„Už samotná nominace pro mě znamená velký úspěch. Soutěž Czech Nature Photo v rámci projektu Czech Press Photo je velmi prestižní záležitost pro komunitu fotografů v České republice a uvědomuji si, že konkurence byla letos velmi silná. Druhé místo mě potěšilo a zároveň ve mne vyvolává pocit závazku k dalšímu zlepšení. Určitě mám obrovskou motivaci a fotografii se budu nadále věnovat,“ hodnotí svůj úspěch Michal Zelinka.

„Ačkoliv je Michael Zelinka nejmladším členem redakce, má na svém kontě úžasné ocenění a před sebou zářnou kariéru. Jsme pyšní na to, že je jeho jméno spojeno s naší redakcí a přejeme mu řadu dalších úspěchů na vnitrostátních i mezinárodních soutěžích,“ říká k jeho úspěchu šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický.

Související

Czech Nature Photo.

Nejlepší fotky z přírody představuje Czech Nature Photo, nominovaný je i fotograf serveru EuroZprávy.cz

Mezinárodní porota se sešla v galerii Czech Photo Centre u výběru nominovaných a vítězných snímků šestého ročníku soutěže. Již druhým rokem se paralelně se soutěží pro fotografky a fotografy divoké přírody koná soutěž Czech Photo Junior pro školáky a studenty. Do Czech Nature Photo se přihlásilo 250 účastníků, kteří zaslali téměř 2300 fotografií. Studenti a školáci se přihlásili dokonce v ještě vyšším počtu – celkem 272 mladých autorů poslalo téměř 1500 snímků.

Více souvisejících

Czech Nature Photo mediální skupina INCORP a.s.

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 8 minutami

Antony Blinken

Kapka naděje do poškozených vztahů USA a Saúdské Arábie. Blinken se sešel s korunním princem

Americký ministr zahraničí Antony Blinken se dnes setkal se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem. O důležitém setkání informovala agentura Reuters s tím, že mělo jít o „otevřený a upřímný rozhovor“ o celé řadě bilaterálních otázek. Mezi oběma zeměmi panuje i přes spojenectví viditelné napětí. Rijád obnovil diplomatické vztahy s Íránem a dosud nehodlá navazovat vztahy s jeho úhlavním nepřítelem Izraelem. 

Aktualizováno před 15 minutami

před 31 minutami

před 36 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

včera

včera

Aktualizováno včera

Pavel a další prezidenti B9 podpořili Ukrajinu, protiruské sankce mají pokračovat

Prezidenti zemí Bukurešťské devítky (B9) v úterý na jednání ve slovenské Bratislavě vyjádřili podporu Ukrajině a vyzvali Rusko k ukončení agrese proti sousední zemi. Za Česko se jednání zúčastnil prezident Petr Pavel. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy