Moderátor České televize Jakub Železný skončí v Událostech i Událostech, komentářích

Moderátor Jakub Železný na konci roku ze zdravotních důvodů skončí v pozici moderátora České televize (ČT). Uvedl to na sociální síti X. V pořadu Události ho nahradí Josef Kvasnička. 

"Práce je důležitá, zdraví víc. Tento rok se na mém zdraví začal nezdravě podepisovat, tak musím konečně začít myslet i na sebe. A dát se právě zdravotně dohromady. Dík divákům a týmu Událostí! (Pepo, za Tebe mám velkou radost!) Těším se v příštím roce na nové výzvy v České televizi," uvedl Železný.

Jakub Železný je synem Vladimíra Železného, bývalého ředitele televizí Nova a Barrandov a někdejšího poslance Evropského parlamentu. Absolvoval pražskou jazykovou základní školu v Ostrovní ulici, Gymnázium Na Zatlance a katedru žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze absolvoval magisterský obor mediální studia a pokračoval v doktorském studiu na katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Od roku 1993 pracoval v Českém rozhlasu a od roku 1999 vystupuje v České televizi. V září letošního roku oznámil, že chce pořad Události, komentáře moderovat jen do konce roku 2023.

V minulosti se stal několikrát terčem kritiky za své názory i vystupování, kdy se například téměř hodinu dohadoval s pražskými strážníky a policisty kvůli zaparkování svého vozu na přechodu na Václavském náměstí.

Související

Více souvisejících

Česká televize Jakub Železný

Aktuálně se děje

před 59 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy