Letošní řada StarDance pokračuje šestým soutěžním večerem. V tom minulém se staly hned dvě významné události, soutěž opustili zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti a padla také první třicítka. Ani dnešek ale nebyl skoupý na mimořádnosti. Páry vůbec poprvé v historii soutěže tančily bez kapely, a dokonce poprvé předvedly country. Soutěž dnes nakonec opustili Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou.
Dvanáctou řadu StarDance prozatím opustili herec David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná, jeho kolegyně Ivana Chýlková a dřívější porotce Jan Tománek, zpěvák a muzikant Richard Krajčo a jeho slovenská taneční partnerka Dominika Rošková a Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti.
Dnešní díl byl oproti ostatním výjimečný v tom, že v něm zcela chyběla kapela. Páry tak tančili na filmové písně v originálním znění. Jako první na parketu vystoupil Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou. V průběhu tance však Markovi vypadly kroky a za svůj jive si odnesli 21 bodů.
Tango, které předvedla Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem, vyvolalo u poroty rozporuplné hodnocení. Přesto si za něj vysloužila 26 bodů. Ivě Kubelkové a Martinu Prágrovi se povedl waltz, který porota ocenila nejen slovně, ale i 27 body.
Naopak Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou dnes večer nezazářili. Jejich jive byl mimo hudbu a porota proto musela udělit pouze 15 bodů. Dariju Pavlovičovou a Dominika Vodičku naopak porota pochválila nejen za práci chodidel a svým waltzem si vysloužili 28 bodů.
Josef Maršálek s Adrianou Maškovou zatančili tango, které bylo podle poroty jejich zatím nejlepším tancem. Odnesli si za něj 22 bodů. Následně se pár rozdělily do dvou skupin na taneční souboj, během nějž poprvé v soutěži tančily na country hudbu.
U poroty nakonec vyhrál tým ve složení Darija Pavlovičová a Dominik Vodička, Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem a Josef Maršálek s Adrianou Maškovou, který si připsal za svůj country tanec 2 body. Soutěž dnes nakonec opustili Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou.
Letošní ročník soutěže stejně jako v minulosti moderují Marek Eben a Tereza Kostková, výkony celebrit a jejich tanečních partnerů ale letos hodnotí pouze tři porotci, a sice Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler a Richard Genzer.
V porotě se letos neobjevil Jan Tománek, který naopak tančil, a to s herečkou Ivanou Chýlkovou. Pekař Josef Maršálek utvořil pár s Adrianou Maškovou. Herci a zpěvákovi Richardu Krajčovi byla přidělena Dominika Rošková, olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek se pokusí rozšířit svou sbírku vavřínů s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. David Prachař se na parketu objevil se Zuzanou Dvořákovou Šťastnou.
V sestavě dvanácté řady je i jeden manželský pár, televize jej samozřejmě rozdělila. Olympijská vítězka na snowboardu Eva Adamczyková (za svobodna Samková) si zatančí s Jakubem Mazúchem, její manžel Marek Adamczyk tančí s Lenkou Norou Návorkovou. Moderátorce a modelce Ivě Kubelkové přihrál osud Martina Prágra. Herečku Dariju Pavlovičovou provádí televizním parketem Dominik Vodička. Zpěvačka Tereza Mašková spojila síly s Danielem Kecskemétim.
Související
StarDance může vypuknout. Složení párů už není tajemstvím
StarDance nevynechá ani tentokrát. Prágr je posledním potvrzeným účastníkem
Aktuálně se děje
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
včera
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
včera
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
včera
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
včera
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
23. května 2026 22:46
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
23. května 2026 21:14
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
23. května 2026 19:56
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
23. května 2026 19:50
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
23. května 2026 18:40
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
23. května 2026 18:04
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
23. května 2026 17:17
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
Vztahy mezi Spojenými státy a Kubou, které jsou už po celá desetiletí značně napjaté, prošly v posledních týdnech prudkým zhoršením. Washington obvinil ostrovní stát z ohrožení své národní bezpečnosti a uvalil na něj přísnou ropnou blokádu doprovázenou novými sankcemi. Celá situace navíc eskalovala ve chvíli, kdy americká justice vznesla bezprecedentní obvinění z vraždy proti bývalému kubánskému vůdci Raúlu Castrovi. Zatímco Spojené státy varují, že mírová dohoda s karibským státem je v tuto chvíli nepravděpodobná, Havana tvrdí, že si Washington vytváří podvodné záminky pro případnou vojenskou intervenci.
Zdroj: Libor Novák